עורך דין תביעות ביטוח ופנסיה

ככלל, חש הציבור, כי תביעה ביטוח גוררת ראשית לכל תשובה שלילית מחברת הביטוח. כל עוד משלם מבוטח- הוא לקוח מועדף. משהפך תובע- נלחמת בו חברת הביטוח כבאוייב.

המלחמה בחברת הביטוח נראית קשה עד בלתי אפשרית ורבים מוותרים מראש. אחרים מנסים ובהמשך - נשברים ומפסיקים. גם המשליכים יהבם על סוכן הביטוח, מעלים לרוב חרס. שלא באשמתו, חברת הביטוח אינה מאפשרת לסוכן להתערב יתר-על-המידה, בתביעה.

בתביעות ביטוח דוגמת:

 • נזקי גוף
 • אובדן כושר עבודה
 • נכות מתאונה
 • מקרה מוות
 • סיעוד
 • אישפוזים
 • תאונות בחו"ל וכו'

משתמשות חברות הביטוח בתשובות מתחכמות, התוצאה הבלתי נמנעת היא דחיית התביעה. החברות תפשפשנה בעברו הרפואי של המבוטח-התובע ותבחנה את מסכת חייו מבעד למיקרוסקופ, לצורך מציאת שביב-סיבה לדחיית התביעה.

מומלץ לפיכך שלא לוותר על תביעת ביטוח, גם אם נראה למבוטח-התובע כי לחברה "קלפים חזקים". פעמים רבות, עומדים החוק והפסיקה לצדו והמעז – מנצח. ויתורים לחברות הביטוח, מתגלים לרוב כשגויים ודי במכתב אחד של עו"ד הבקיא בתחום, בכדי להעניק למבוטח את מלוא הפיצוי. הפרקטיקה מוכיחה כי גרירת חברת הביטוח לביהמ"ש לא תיטיב עימה. חברה חכמה תשאף "לסגור" תביעה מחוץ לכותלי ביהמ"ש בפשרה, או בסילוק התביעה כולה.

ולכן - לא לוותר, פניה לעורך דין לבתיעות ביטוח העוסק בתחום תתגלה לרוב כהשקעה הטובה ביותר.

באתר זה תוכלו להעריך את סיכוייכם לקבלת פיצוי כספי מחברות הביטוח בגין סירובן לשלם את המגיע לכם.

חשיבות היצוג על ידי עורך דין ביטוח ופנסיה מנוסה

דיני ביטוח ופנסיה מתאפיינים בנושאים מורכבים שהאדם הסביר אינו בקיא בהם כלל ועיקר. יתירה מכך, הואיל ודינים אלו חולשים על פוליסות ביטוח וקרנות פנסיה למיניהן, אין פלא שאף היושבים בדין, קרי השופטים בבית המשפט או בבית הדין לעבודה אינם שולטים ברזי הפוליסות והתקנונים השונים לפרטי פרטים. יש לציין כי ביטוח ופנסיה זו שפה בפני עצמה, אשר השליטה במונחים המקצועיים השונים המאפיינים שפה זו שמורה לעוסקים במלאכה ביומיום, כגון: סוכני ביטוח, אנשי חברות ביטוח, יועצי ביטוח וכיו"ב.

עוד יש לזכור, כי לא נדרש משופט שיהיה מומחה בכל תחום בו הוא אמור לפסוק. כפי שלא ניתן לדרוש משופט שיהיה רופא על מנת לפסוק בעניינים שברפואה, כך לא ניתן לדרוש מהשופט שיהיה איש ביטוח על מנת לפסוק בענייני ביטוח. פועל יוצא של כך הוא שככל שעורך הדין המייצג את הלקוח הינו בעל רקע ביטוחי עמוק יותר, כך יוכל הוא לפרוט את סוגיית הביטוח אותה יביא בפני בית המשפט בצורה בהירה יותר וברורה, תוך התייחסות לכלל המונחים והמושגים הקיימים בעולם זה.

עו"ד דוד סער הינו בעל תפקידים בכירים לשעבר בחברות ביטוח מהגדולות בענף ושפת הביטוח נהירה לו על פרטיה ודקדוקיה, דבר אשר מונע כל אפשרות להתחכמויות מצד חברות הביטוח או קרנות הפנסיה.

במסגרת תביעות ביטוח חיים ופנסיה, נותן משרדנו שירותים בתחומים הבאים:

 1. עורך דין המתמחה בביטוח חיים עורך בדיקת זכאויות על פי פוליסות ביטוח חיים לסוגיהן, וכן מכח נספחים הנלווים לפוליסות הביטוח.
 2. בדיקת זכאויות מקרנות פנסיה, לרבות תביעות ביטוח בבתי הדין לעבודה וייצוג בפני וועדות רפואיות של קרנות אלו.
 3. מתן חוות דעת וייעוץ ביטוחי ופנסיוני אישי לפני התקשרות עם חברות הביטוח או עם קרנות הפנסיה.

חומר למחשבה...

 1. האם ידעת כי במידה וקיימת החרגה בפוליסה על נכות קיימת, ניתן בכל זאת להגיש תביעת ביטוח בגין פגיעה נוספת או החמרה באיבר הפגוע? המסקנה: למרות קיום ההחרגה ניתן להגיש תביעה.
 2. האם ידעת כי ניתן לתבוע חסכון גבוה יותר בפוליסות מאשר קיים אצלך היום?
 3. האם ידעת כי ישנם נוהלים נוספים בקרן פנסיה שאינם כתובים בתקנון בהיותם נוהלים פנימיים של קרן הפנסיה, והעלולים לפגוע בזכויותיך?
 4. האם ידעת כי במידה והנך מבוטח בכיסוי "נכות מתאונה" בפוליסה ניתן לחשב את זכויותיך בדרכים רבות ושונות ועל פי רוב תבחר חברת הביטוח בדרך הממעיטה את זכויותיך? המסקנה: לעולם אל תקבל את חישובי חברת הביטוח ופנה לעורך דין ביטוח על מנת שיבדוק זאת.
 5. האם ידעת כי חברות הביטוח נדיבות מאוד בתשלומי אובדן כושר עבודה כאשר מדובר בתשלום לחודשים ספורים, ואילו אם תזדקק לתשלום בגין תקופה ממושכת, תפעלנה הן  את מומחיהן על מנת לנסות להקטין את זכויותיך? על כן דע כי ניתן להתמודד עם מצב זה אין להיכנע לתכתיבי חברות הביטוח.
 6. האם ידעת כי מעבר מפוליסה אחת לפוליסה אחרת כרוך על פי רוב בנזק שיגרם לך, ובמקרה של הגשת תביעה נגד חברת ביטוח ניתן לתבוע על פי הזכויות המיטיבות יותר?
 7. האם ידעת כי רבים נוטים לזלזל ולהקל ראש במילוי טופס הצעת הביטוח, כאשר כל נתון ונתון בטופס זה עלול לשמש נגדך בעת תביעה? המסקנה: גם במילוי טופס הצעת הביטוח (שהנו בבחינת כריתת חוזה לכל דבר ועניין) רצוי להיעזר בעורך דין ביטוח.
 8. האם ידעת כי מרבית האנשים נוטים לזלזל במילוי פרטי הצהרת הבריאות הנלווית לטופס הצעת הביטוח, ובכך מכשילים באופן בוטה את מימוש זכויותיהם בוא היום בעת הגשת תביעה נגד חברת ביטוח?
 9. האם ידעת כי מבוטח אשר ממנה את סוכן הביטוח כשלוחו עלול לגרום לעצמו נזק משפטי כבד??? המסקנה: אין למנות את סוכן הביטוח כשלוחך ויש להקפיד כי יישאר סוכן הביטוח כשלוחה של חברת הביטוח כמצוין בסעיף 33 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א-1981.
 10. האם ידעת כי תביעת ביטוח מתיישנת לאחר 3 שנים מקרות מקרה הביטוח (סעיף 31  לחוק חוזה הביטוח) וכי ניתן לפרק חוק זה בדרכים רבות ושונות המאריכות את תקופת זכויותיך?

בחיפושכם אחר עורך דין המתמחה בביטוח חיים, תביעות פנסיה ודיני הביטוח בכללותם, אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם משרדנו. ניתן להשאיר פניה באתר או ליצור קשר טלפוני ישיר.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

  ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

  דילוג לתוכן