גמלת סיעוד בכסף

מאת:

על פי תיקון בחוק גמלת סיעוד, זכאי לגמלת סיעוד, יוכל בתנאים מסוימים, לבחור אם לקבל את גמלת הסיעוד בכסף ולהעסיק את המטפל באופן בלעדי, ללא תיווך של חברת סיעוד, או להמשיך את ההסדר הקיים כיום, בו גם חברת הסיעוד וגם מקבל הגמלה מעסיקים את המטפל. אפשרות זו, ניתנת על פי התיקון לחוק, במסגרת ניסוי שנעשה בתשעה סניפים והם: נהריה, טבריה, רמת גן, בני ברק, ירושלים, אשדוד, אשקלון, חולון ונתניה וזאת עד לתאריך 31/12/2012.

"בקשה לגמלת סיעוד בכסף" יכול להגיש מי שעונה לתנאים הבאים: ראשית, הוא זכאי לגמלת סיעוד בשיעור 150% או 168%, או לגמלת סיעוד מופחתת עקב הכנסות, בשיעור 75% או 84% ושנית, הוא מעסיק מטפל צמוד ישראלי או עובד זר, אשר אינו בן משפחה והוא מועסק על ידי מקבל הגמלה שישה ימים בשבוע, ברוב שעות היממה ולמעלה משתיים עשרה שעות וכן הוא מועסק בשכר על פי חוזה כתוב שבו מפורטים תנאי העבודה, תקופת ההעסקה, ציון ימי חופשה שבועיים, תנאי שכר וחובות המעסיק.

אם מדובר בעובד זר, עליו להיות בנוסף לתנאים המפורטים לעיל, גם בעל היתר מטעם משרד הפנים להעסקת עובד זר וכן בדרכון שלו מוטבע אישור ממשרד הפנים לעבוד בתחום הסיעודי. את גמלת הסיעוד בכסף, אפשר לקבל כתחליף מלא לשירותי סיעוד, כלומר אין אפשרות להחליף חלק מהגמלה בכסף וחלק בשירותים.

מי שאושרה לו גמלה בכסף, יכול בכל עת לשוב ולבחור לקבל את גמלת הסיעוד בשירותים ועליו לפנות בכתב למחלקת הסיעוד בסניף הקרוב למקום מגוריו. סכום הגמלה בכסף ומספר שעות הטיפול משתנות בהתאם לשיעור הגמלה שנקבעה, כמפורט בטבלה, כדלקמן:

מי שמעסיק עובד זר:

מי שמעסיק עובד ישראלי:

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן