פיצוי בגין פרסום ללא הסכמה

מאת:

תארו לעצמכם שאתם יושבים במסעדה בעיר, נוגסים בלאפה מלאה בטחינה עם שוארמה, כשלמחרת היום, מגלים אתם כי על גבי כל האוטובוסים שבעיר, מתנוססת תמונתכם אוכלים שוארמה כחלק מפרסומת לאותה מסעדה בה השבעתם רעבונכם.

סיטואציה זו, קרתה לתובעת המופתעת שגילתה כי תמונתה הופיעה כפרסומת למסעדה על גבי אוטובוסים, כשבתמונה נראית היא אוכלת כשפיה מלא באוכל.

התובעת חשה נבוכה ומושפלת ממעשה זה של בעלי המסעדה והגישה כנגדם תביעה לקבלת פיצוי בסך 200,000 ₪ בגין הפגיעה בפרטיותה (ת.א. 23288-03-12). הנתבעת טענה מנגד, כי התמונה לא הייתה מבזה או משפילה, וכי התובעת לא התנגדה בזמן אמת לצילומה.

ביהמ"ש קבע כי לאחר שעיין בתמונות, אכן יש בהם מימד מסוים של השפלה וביזוי התובעת, כאשר גם אם פיה לא היה מלא באוכל, יש בכך משום השפלה, על אחת כמה וכמה, כשנראית היא בתמונה עם פה מלא באוכל, שכן לא כל אדם מוכן שתמונתו תתנוסס על גבי אוטובוסים ברחבי העיר בכלל ובהקשר למסעדה בפרט.

לגבי טענת הנתבעת, לפיה התובעת הסכימה לצילומה, קבע ביהמ"ש כי התובעת אמנם הסכימה להצטלם אך מעולם לא שיערה בנפשה שהמסעדה תעשה שימוש בתמונות אלו לצורך פתיחת מסע פרסום על גבי אוטובוסים.

 

ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה, וקבע כי גובה הפיצוי יועמד על סך של 27,500 ₪ כולל הוצאות משפט. ביהמ"ש ציין, כי הסכום מופחת יחסית, היות ולא ראה כי התובעת עשתה מעשה כלשהו עד הגשת התביעה (שנתיים וחצי אחרי הפרסום) להסרת הפרסום, ובכך גילתה דעתה, כי הפרסום נוח לה.    

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

להתייעצות עם עורך דין תביעות קטנות

 

                                               דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן