כיצד תגדיל את סיכוייך לנצח בתביעה קטנה עד למקסימום?

מאת:

ראשית קצת סטטיסטיקה. בשנה החולפת הוגשו לבית המשפט לתביעות קטנות כ-45,00 תביעות קטנות (נכון לחודשים יולי 2008- יוני 2009). ניתן להגיש תביעה קטנה עד לסכום של 30,100 ₪. ניתן להגיש עד חמש תביעות קטנות בשנה על ידי תובע אחד.

על מנת שתגדיל את סיכוייך לזכות בתביעה הקטנה כתובע, או להתגונן ולהדוף תביעה קטנה כנתבע, להלן מס' טיפים שיסייעו לך להגדיל את סיכוייך:

1. הכן את תביעתך ו/או את הגנתך בסיוע עורך דין. עדיף לשלם לעורך דין מעט כסף, מאשר להפסיד את המשפט שיכול לעלות הרבה יותר.

2. דאג שעורך דינך יכין אותך היטב למשפט, וינחה אותך בהצגת העניינים החשובים שתעלה במשפט וכיצד תטען אותם. אין טעם להגיע למשפט ולהפסיד אותו בגלל שלא ידעת להדגיש את הדברים החשובים מבחינה עובדתית ומשפטית.

3. דאג להצטייד עם מקסימום ראיות, כמו: קבלות, חשבוניות, חוות דעת, עדים, צילומים, הקלטות וכל כיו"ב.

4. באם הנך נתבע בתביעות קטנות, מומלץ לך לשקול אפשרות להגיש תביעה שכנגד להיערך לה מראש, רצוי בהתייעצות עם עורך דין.

5. במידה והתייעצת עם עורך דין, דאג לדרוש בכתב התביעה או בכתב ההגנה את ההוצאות ששילמת בגין התייעצות זו וצרף חשבוניות. באם תתקבל עמדתך, ייתכן ובית המשפט יפסוק לך הוצאות אלו.

6. אם הפסדת במשפט בבית משפט לתביעות קטנות, אין זה סוף פסוק. תוכל להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מיום מתן פסק הדין בבית משפט לתביעות קטנות. מומלץ לעשות זאת באמצעות עורך דין מנוסה, אשר יוכל גם לייצג אותך בערכאת הערעור, ובכך תוכל להגדיל את סיכוייך לזכות.

שלב ההכנה למשפט הינו קריטי מאוד, ולפיכך מומלץ להתייעץ עם עו"ד מנוסה ובקי בנבכי החוק והפסיקה.

צוות משרדנו מתמחה בניסוח כתבי תביעה והגנה לבית המשפט לתביעות קטנות, מתן ייעוץ והכוונה למשפט תוך כניסה לעובי הקורה, לרבות חיפוש בפסיקה ובספרות הרלוונטיים התומכים בעמדת התובע/הנתבע בתביעות קטנות, הכנת התובע/הנתבע והעדים למשפט, הכנת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי וייצוג בפני ערכאת הערעור ועוד כיו"ב. במידה והינך מעוניין, תוכל לפנות עוד היום למשרדנו ולקבל ייעוץ, הכוונה וניסוח של כתב התביעה/כתב ההגנה בתביעות קטנות. טלפון: 03-6874661.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור