תביעות קטנות

עד היום הוגשו כ- 44,000 תביעות קטנות לבית המשפט. סכום תקרת תביעה קטנה עד היום היה 17,800 ₪. מעתה ניתן לתבוע בתביעה קטנה עד 33,900 ₪. רבים הם התובעים או הנתבעים אשר חשים כי נעשה להם עוול גדול בתוצאה שהגיעו אליה בתביעה. ידוע לכל, כי בתביעות קטנות אין אפשרות להיות מיוצג ע"י עורך-דין וכל אחד כפי כישרונו להציג את הדברים ולטעון באופן משכנע על מנת להשיג את מבוקשו.

אין ספק, כי ניתן להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לזכות בתביעה שמוגשת או לדחות את התביעה שהוגשה נגדך, בכך שתיעזר בעורך-דין בכל השלבים. ניסוח כתב התביעה או כתב ההגנה ע"י עורך דין כמו גם הכנת התובע והנתבע למסכת הטיעונים בעל פה בבית המשפט, יכולים לחולל פלאים ולגרום באופן משמעותי להצגת הדברים בצורה נכונה, בהירה ומשפטית וכך להגדיל את הסיכויים בזכייה בתביעה או בדחייתה.

יש לזכור, כי ביהמ"ש לתביעות קטנות אינו כפוף לדיני ראיות וסדרי דין, יחד עם זאת השופט בדונו בתיק אינו יכול לנתק עצמו מאספקטים משפטיים עליהם מבוססות טענות הצדדים.  כמו כן, לימוד והכוונה כיצד לדבר ולטעון בביהמ"ש וכיצד להציג את הדברים, על מה לשים דגש ועל מה לא, כל אלה בהחלט יהיה בהם כדי להגדיל את הסיכויים בבית המשפט באופן משמעותי.

עוד כדאי לזכור, כי גם אם קיבלת החלטה שאינה מוצאת חן בעיניך, יש באפשרותך לערער ברשות לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום ממתן פסק הדין. ברור לגמרי, כי סיכויי הערעור יהיו גבוהים יותר, אם כבר מלכתחילה הוכן כתב התביעה או ההגנה על בסיס משפטי עם הדגשים הראייתיים והחוקיים שביסוד הטענות.  עובדה זו חשובה שבעתיים לאור המציאות הקיימת, שבמקרים רבים בהם התביעה מכוונת נגד חברות ביטוח, בנקים, חברות עסקיות וכיוצ"ב,  מופיע מצידם נציג בעל השכלה משפטית אשר יתרונו ברור על האזרח נטול השכלה זו.

סיכומו של דבר: חשוב וכדאי להשקיע עוד קצת בליווי עורך דין שינסח  לך את כתב התביעה או ההגנה יחד עם ייעוץ כיצד לעמוד בבית משפט, והפירות לא יאחרו לבוא.

שירותי המשרד

משרדנו עומד לרשות הקהל הרחב לייעוץ משפטי, הכוונה, הכנה למשפט, ניסוח כתבי תביעה והגנה למתדיינים בבית משפט לתביעות קטנות.
ניתן לפנות למשרדנו ולתאם פגישה. 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן