פיטורים רגע לפני גיל פרישה

מאת:

המדובר בעובדת שעבדה משך 13 שנים בחנות למוצרי תינוקות. לטענת העובדת בכתב תביעתה שהגישה כנגד מעסיקתה (סע"ש 4148-04-15), פוטרה מעבודתה חודשים בודדים טרם הגעתה לגיל פרישה, אשר כידוע, מקנה לעובד אפשרות להתפטר בדין מפוטר.

כן טענה התובעת, במסגרת שלל טענותיה, כי פיטורים היו מתוכננים מראש ויצאו אל הפועל, אך ורק בשל גילה "המופלג". הנתבעת מנגד, טענה כי הסיבה לפיטורי העובדת, הינה זלזול מתמשך בעבודה, אי קבלת מרות והפצת מרמור בקרב יתר העובדים.

בית הדין האזורי לעבודה, דחה את תביעתה של העובדת, תוך שנימק כי אין לקבל את עדותה של העובדת וטענתה כי פוטרה מחמת גילה. להחלטה זו הגיע ביה"ד, לאחר שבחן מספר ראיות מהותיות בתיק, ביניהן הקלטות של העובדת וממוניה, מתוכן עלו התבטאויות 'מפלילות' מפי התובעת, שיש בהן כדי ללמד אודות חוסר תום ליבה.

כן מצא ביה"ד סתירות מהותיות בגרסתה של התובעת, בשלב התצהירים לעומת שלב החקירה, במהלכה חזרה בה מטענות שונות שהשמיע בתחילה. ביה"ד פסק, שעדותה של התובעת לא עשתה רושם מהימן. עובדה נוספת, שתמכה בגרסת המעסיק, הינה העובדה שהנתבעת מעסיקה עובדים נוספים בני גילה של התובעת ואף מבוגרים יותר.

בסיכומו של דבר, דחה ביה"ד את התביעה, עת קבע שלא נפל פגם כלשהו בהליך הפיטורים של התובעת, וכנגזרת מכך, חייב את התובעת בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 8,000 ₪.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    תחומי ההתמחות שלנו

    דילוג לתוכן