עורך דין ביטוח בריאות להגשת תביעות ביטוח

חוק ביטוח בריאות ממלכתי, תשנ"ד-1994 הינו חוק המבוסס על עקרונות השוויון והצדק אשר מסדיר את זכויותיהם של תושבי ישראל באשר לבחירת הצטרפותם לחברות באחת מקופות החולים על פי רצונם, ולקבל במסגרת החברות כיסוי לסל שירותים רפואיים בסיסיים.

רובד נוסף הקיים במערכת הבריאות בישראל הינו הצטרפות בתשלום לשירותי בריאות נוספים של קופות החולים (שב"ן), אשר מעניקים כיסויים נוספים מעבר לכיסוי הבסיסי שמוענק מכח החוק, כגון "מכבי זהב", "כללית מושלם" וכיו"ב.

חסרונות

אולם לדאבוננו הרב, סל הבריאות המוענק במסגרת החוק ובמסגרת השב"ן אינו נותן מענה לצרכים מיוחדים, למחלות מורכבות וקשות ותרופות מיוחדות אשר אינן כלולות בסל ואשר במקרים רבים יכולות להציל חיים. לאור זאת, ולאור התייקרות שירותי הרפואה בארץ, מתעורר הצורך במקורות מימון זמינים ורחבים יותר. לשם כך קיים בארץ רובד נוסף של ביטוח בריאות פרטי, שהינו חוזה בין חברת ביטוח לבין מבוטח אשר מעניק כיסויים ביטוחיים רחבים יותר מהכיסויים הקיימים במסגרת החוק או השב"ן, כגון ניתוחים והשתלות בחו"ל, מימון תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות וכיו"ב.

הקשיים

הניסיון מלמד כי בעת קרות המקרה וכאשר מתעורר הצורך לפנות לחברת הביטוח ו/או לקופת החולים בתביעה לקבלת טיפול רפואי כזה או אחר, או אישור לתרופה מסוימת וכיו"ב, פעמים רבות חברת הביטוח או קופת החולים מערימה קשיים על המבוטח ואף דוחה את התביעה כבר בשלב הראשוני בנימוק כזה או אחר, אשר לעיתים מתברר כבלתי מוצדק.

במקרים אלו, מומלץ לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום הביטוח ובפוליסות ביטוח בריאות בפרט, אשר יוכל להעריך את סיכויי המבוטח ולייצגו בעת הצורך.

הניסיון שלנו

עו"ד דוד סער שימש בעבר בתפקידים בכירים בחברות הביטוח מהגדולות בענף, ומכיר מקרוב את הבעייתיות והמורכבות העומדות בפני המבוטח בבואו לממש את זכויותיו.

בפנייתכם לקבלת ייעוץ וליווי מטעם עורך דין ביטוח בריאות מנוסה, צוות משרד עורכי דין דוד סער מעניק ללקוחותיו את הטיפול המקסימאלי הנדרש למימוש זכויותיהם, לרבות הגשת תביעה וייצוג בערכאות בתי המשפט, ניהול מו"מ מול חברות הביטוח ועוד כיו"ב.

בכל שאלה וייעוץ ראשוני בתביעות ביטוח בריאות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פנייה באתר ואנו נשוב אליכם בהקדם האפשרי.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן