תביעות ביטוח נכות מתאונה

מאת:

תביעת ביטוח נכות מתאונה הינה תביעה המוגשת לחברות הביטוח וזאת במסגרת פוליסת ביטוח למקרים של נכות צמיתה מלאה או חלקית שהתרחשה בשל תאונה, והיא נועדה להבטיח קבלת פיצוי חד-פעמי על פי תנאי הפוליסה.

חלק מהרציונל של ביטוח נכות מתאונה, הוא להבטיח לנפגע בתאונה סכום כסף משמעותי בשלב מוקדם יחסית שלאחר התאונה אשר יכול לסייע לו לכסות את הוצאותיו שנגרמו לו כתוצאה מאותה תאונה ולהעניק לו כרית ביטחון כלכלי ולרכז את התמודדותו ואת מירב כוחותיו להחלמה ככל שניתן.

הגבלות הקיימות ברוב פוליסות ביטוח נכות מעבודה

במסגרת ביטוח נכות מתאונה, תגלו כי באותן פוליסות קיימים מספר סייגים אשר בגינם לא תוכלו לקבל פיצוי חד פעמי. סייגים אלו מבהירים באופן ברור מהם אותם מקרים.

סייג שחוזר בפוליסות רבות נוגע למקרים של ניסיון התאבדות, חבלה עצמית במתכוון ואף סיכון עצמי במתכוון, מלבד אם מדובר במקרים בהם פעל המבוטח להצלת חיים של אדם אחר.

לצד אלו, קיימים סייגים נוספים שחשוב להכיר. אלו כוללים פגיעה של המבוטח במסגרת השתתפות בפשע, פגיעה במצב של שכרות, שימוש בסמים (מלבד שימוש למשל, בסמים המשמשים לטיפול רפואי תחת הוראות של רופא), בעת מצבי מלחמה, סכסוך מזויין, במסגרת פעילות של כוח עוין סדיר או לא סדיר, ובאופן כללי חוסר יכולת להפעיל את הביטוח במידה והמבוטח נפגע וזכאי לפיצוי מגורם ממשלתי.

מי קובע את שיעור הנכות?

בתביעות ביטוח נכות מתאונה, עושות חברות הביטוח שימוש ברופאים מטעמן על בסיס חוות דעתם המקצועית.

בשל העובדה כי אותם רופאים מומחים מקבלים את משכורתם מחברת הביטוח, תהיה נטייתם לקבוע שיעורי נכות נמוכים באופן משמעותי ביחס למצבו של המבוטח בפועל.

לצד אותם מומחים רפואיים, יש פעמים שחברות הביטוח אף מסתמכות ועושות שימוש בהחלטות הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי. ברוב המקרים, יישענו חברות הביטוח על החלטות אלו במידה ואלו משרתות את האינטרסים שלהן.

האם הנפגע ועורך דינו רשאים להביא חוות דעת רפואית מטעמם?

התשובה לשאלה זו חיובית ואף רצוי לעשות כן. אנו כמבוטחים, יחד עם עורך הדין שמייצג אותנו, יכולים להציג חוות דעת מקצועית של רופא מטעם המבוטח, אשר משקפת את הנכות האמיתית והמדויקת שנותרה לו בעקבות התאונה.

חשוב להבין כי חוות דעת של מבוטח מטעם אינסטנציה רפואית בכירה, יכולה להיות משמעותית בהגשתה לחברת הביטוח, כשזו מנגד עשתה שימוש גם כן ברופא מומחה מטעמה, ויש פערים משמעותיים ומהותיים בין שתי חוות הדעת בכל הנוגע לגובה שיעור הנכות.

אל תיבהלו מלהיכנס למו"מ מול חברות הביטוח

עורכי דין המייצגים מבוטחים רבים מול חברות הביטוח במסגרת תביעת ביטוח נכות מתאונה, נוכחים לראות כי רבים מהם מראים התנגדות מראש להתחיל במו"מ מול חברות הביטוח. מו"מ, שלטענתם, יהיה מתיש, מעייף ומביש עבורם גם אם גייסו לצידם עורך דין מנוסה ומקצועי שיודע ומכיר כיצד להתנהל בסיטואציה זו.

על המבוטחים להבין כי ניהול מו"מ מול חברות הביטוח הינו חלק מה"משחק" וההתנהלות הקיימת מולן.

בחלק מהמקרים, חברות הביטוח יציעו תשלום פיצוי נמוך משמעותית ממה שהן באמת מוכנות לשלם, וזאת מתוך ידיעתן והערכתן כי עורך הדין ינהל איתן או עם עורכי דינן ממו"מ ארוך ומורכב שבו יתאפשר להם טווח תמרון נוח בכל הנוגע לגובה הפיצוי המרבי אותו חברות הביטוח תהיינה מוכנת לשלם בסופו של דבר. במקרים רבים הצדדים אף פונים למגשר אובייקטיבי ונייטראלי אשר בוחן את התיק ומנסה לגשר בין הצדדים ולנסות להגיע לתוצאה שתהיה מקובלת על שני הצדדים.

על המבוטחים לזכור, כי ניהול המו"מ נעשה באחריות ובהובלת עורך הדין שמייצג אותם נאמנה, ואין הדבר כולל בתוכו שיח מתמשך ומייגע של המבוטח עצמו מול גורמים שונים בחברת הביטוח.

למשרדנו ניסיון רחב ומשמעותי בניהול הליכים אלו, ואנו פועלים כדי להבטיח ללקוחותינו את גובה הפיצויים המקסימאלי הממצה את זכויותיהם.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן