העדר פיצוי למבוטח שלא הפעיל אזעקה

מאת:

האם דרישה למערכת אזעקה גלאי נפח המחוברת למוקד המופיעה כתנאי מיגון בפוליסה מחייבת גם דריכת אזעקה בכל עת שהדירה המבוטחת אינה מאויישת?

שאלה זו הועלתה בתיק שהובא לדיון בבית משפט השלום בחדרה בעניין ת"א 3381-08- 08 תמרה אליאס נ' הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ. הנתבעת ביטחה את דירתה של התובעת בפוליסה המכסה נזקי פריצה, לרבות תכשיטים ודברי ערך.

בין יתר תנאי המיגון לכיסוי נזקי הפריצה על פי הפוליסה, נרשמה הדרישה: "מערכת אזעקה גלאי נפח המחוברת למוקד".

כמו כן, צויין כי "כל אמצעי המיגון הנדרשים בדירה המבוטחת והמפורטים ברשימה, חלים גם על תכשיטים, דברי ערך ורכוש אחר המבוטחים בכיסוי "כל הסיכונים" בעת הימצאם של התכשיטים, דברי הערך והרכוש האחר בדירה המבוטחת".

באחד הימים יצאו התובעת ובעלה מהדירה ובמהלך יציאתם לא דרכו את האזעקה הקיימת בדירה עם גלאי נפח המחוברת למוקד. כאשר חזרו התובעת ובעלה לדירה הם מצאו כי דירתם נפרצה ונגנבו ממנה כספים ותכשיטים המוערכים בסך של כ- 70,000 ₪.

התובעת פנתה לבית משפט השלום בחדרה בתביעה כנגד חברת הביטוח.

כבוד השופט חננאל שרעבי שדן בתיק, מציין כי בהתאם לפוליסה, תנאי המיגון של מערכת האזעקה מחייבת את דריכת האזעקה בכל עת שהדירה אינה מאויישת.

מאחר ולתובעת היו תכשיטים ודברי ערך בדירה בסכום משמעותי המבוטחים במסגרת הפוליסה, היה על התובעת להפעיל את האזעקה.

בנסיבות העניין כאשר האזעקה לא הופעלה כמתחייב בפוליסה התביעה נדחית.

 

אם חווית סיפור דומה וברצונך להתייעץ עם עורך דין לתביעות ביטוח על סיכוייך, באפשרותך למלא שאלון קצר בעמוד הקטגוריה הראשי המותאם לתחום זה.

ד"ר דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן