חיתום הוא תהליך של הערכת סיכונים והצמדת מחיר לכל סיכון וסיכון בטרם תקבל חברת הביטוח את הלקוח להיות מבוטח אצלה. כמובן שהערכת סיכון זה מותנית בפרטים ובהצהרה המקדימה שמוסר הלקוח הפוטנציאלי לחברת הביטוח. לדוגמא: אדם הרוצה להתקבל לביטוח חיים או ביטוח נכות ואובדן כושר עבודה, מתבקש למלא בטופס ההצעה פרטים אודותיו, כגון: עיסוק, מקצוע, גיל וכו', ובנוסף ימלא הוא טופס הצהרת בריאות בו יפרט את מצבו הרפואי בהתאם לשאלות הנקובות בטופס זה.

סוגי חיתום

קיימים מס' סוגים של חיתום, השכיחים שבהם: חיתום מקצועי וחיתום רפואי. הראשון מביא בחשבון את עיסוקו של הלקוח הפוטנציאלי על הסיכונים שבו, ואילו השני מביא בחשבון את מצבו הרפואי של לקוח זה. שניהם יחד מהווים אינדיקציה לסיכון שחברת הביטוח נוטלת בקבלת הלקוח לשורותיה. כמובן שקיימים סוגים נוספים, כגון: חיתום מסחרי, חיתום על בסיס קולקטיבי ועוד.

משמעות החיתום

לחיתום יש משמעות קריטית בזמן תביעת תגמולי ביטוח. המבוטח אשר בא לממש את זכותו בפוליסה בזמן תביעה, עשוי להיווכח כי תנאי קבלתו לביטוח (החיתום) מגביל אותו לתבוע במישורים שונים. עו"ד דוד סער שהיה בתפקידים בכירים בעבר בחברות ביטוח, השתלם בחיתום על כל שלוחותיו ובעל הכשרה רחבה בתחום, יוכל להעריך היטב את סיכויי התביעה בהתאם לפרמטר זה ואף לבחון את סבירות החיתום על כל המשתמע ממנו.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן