ביטוח נסיעות לחו"ל

רובנו, אם לא כולנו, מבטחים עצמם בצורה כזו או אחרת בביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח זה אמור לתת מענה טוב להפתעות לא נעימות שיפקדו אותנו בעניינים רפואיים בחו"ל. למעשה, אמור הוא לכסות אותנו במקרה של אשפוזים, ניתוחים, חזרה ארצה ועוד כיוצ"ב.
אלא מאי, שאלה שאיתרע מזלם ונזקקו לפוליסה, מוצאים עצמם לא פעם מסורבים לתביעתם על ידי חברת הביטוח. לרוב סירוב זה יהיה על רקע טענת אי גילוי פרטים רפואיים בהצהרת הבריאות. יצויין, כי גם במקרים בהם מבוטחים הצהירו על מצבם או שמצבם הרפואי היה בידיעת בחברת הביטוח, עדיין נמצאו טענות מוזרות מדוע אין הם זכאים לתגמולי הביטוח.

פסק דין לדוגמה

בפס"ד "איתי חן נ' כלל", ביקש התובע מחברת הביטוח לשפותו בגין הפסד טיול עקב אשפוז בבית חולים בחו"ל, שמנע ממנו את המשך הטיול.  חברת הביטוח השתמשה בכל מיני פרשנויות יצירתיות ומשונות כדי לשלול מהתובע את זכאותו. בפסק דין שניתן על ידי כב' השופט א. סטולר דחה הוא את הפירוש שאימצה חברת הביטוח וחייבה לשלם את מלוא סכום התביעה. מקרים נוספים רבים של אי תשלום תגמולי הביטוח מתקיימים בעת תביעות של אנשים מבוגרים אשר נדחים בטענת אי גילוי. קיימת פסיקה עניפה הדוחה את טענות חברות הביטוח ואת התנהלותן באשר לסוג זה של ביטוחים. לאור זאת מומלץ לא לקבל כל תשובה שלילית כסוף פסוק ויש לפנות לעורך-דין שעוסק בתחום הביטוח, לשם בחינת המקרה לגופו וקרוב לודאי שיתכנו הפתעות טובות.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן