עורך דין תאונת קורקינט חשמלי – עורך דין תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע מצער ובלתי צפוי אשר עשוי להביא לא רק לנזק של רכוש אלא גם לנזק גופני. בניגוד למכונית, האופנוע הוא כלי תחבורה המאפשר התמגנות נמוכה יותר עבור הנוסעים, לכן תאונות המתרחשות עם כלי רכב זה לרוב מביאות לנזקים גופניים קשים יותר. מי שנפגע בתאונת אופנוע זקוק לייצוג משפטי על ידי עורך דין תאונות דרכים מיומן ומנוסה, כדי למצות את כל הזכויות האפשריות. במאמר זה נבין מהי תאונת דרכים, מה כדאי לעשות אם נפגעתם בתאונת דרכים, מתי תאונת דרכים נחשבת לתאונת עבודה ועוד.

מאז שעלו הקורקינטים החשמליים על כבישי ישראל, אנו עדים ליותר ויותר תאונות הנגרמות עם כלי זה. למרות הרצון הרב לנסות ולעגן בחוק כללים מסוימים שעל-פיהם יוכלו לנהוג נהגי הקורקינט, ישנה בעיה מרכזית סביב העובדה שהקורקינט אינו מוגדר ככלי רכב מנועי למרות שהוא ממונע. ישנן פגיעות שנגרמות מול רוכבי קורקינט והולכי רגל, ישנן פגיעות שנגרמות בעקבות פגיעה של כלי רכב בנהגי קורקינט וישנן פגיעות נוספות שעלולות לקרות. במאמר זה נרחיב על התופעה ונסביר מדוע כה חשוב לפנות אל עורך דין תאונות דרכים בקרות מקרה שכזה.

במקרה של תאונה שבה מעורב קורקינט חשמלי – מי הגוף המשלם? והאם כדאי לפנות אל עורך דין תאונת דרכים קורקינט חשמלי

אם רוכב קורקינט נפגע בעקבות פגיעה של רכב הנחשב על פי החוק כ"רכב מנועי" – יוכל נהג הקורקינט לתבוע את הביטוח של הפוגע הן בביטוח החובה אם הוא סובל מפגיעות בגוף, והן בביטוח המקיף או הצד ג' עבור הפגיעות שנגרמו לקורקינט. בישראל יש חוק המחייב את כל הנהגים ברכב מנועי, ללא יוצא מן הכלל, לרכוש ביטוח חובה. ביטוח זה מעניק כיסוי במקרים שבהם ישנם נזקים פיזיים, ומממן את כל הטיפולים הרפואיים של הנפגע. 

במקרים שבהם התובע נתקל בבעיה כלשהי לגבי כיסוי ההוצאות הרפואיות שלו, בהחלט מומלץ לפנות אל עורך דין תאונת קורקינט חשמלי שיוכל לסייע במקרה שיש צורך להגיע לבית המשפט, וחברת הביטוח תנסה לסגור את התיק בצורה המהירה והיעילה ביותר. פעמים רבות עלול להיגרם מצב שבו התובע ימהר לקבל את תשלומי הפיצוי, והוא עלול שלא להעריך נכון את גובה הפיצוי שהוא יכול לקבל. כאן בדיוק נכנס לתמונה עורך דין תאונת קורקינט חשמלי שיוכל לנהל משא ומתן עם חברת הביטוח כדי להגדיל משמעותית את סכום הפיצוי שהנפגע יקבל.

במקרה שבו נפגע נהג קורקינט כתוצאה מכביש לקוי – מי הגוף המשלם? והאם כדאי לפנות אל עורך דין לייצוג בתביעת תאונת דרכים

לא פעם נהגי קורקינט חשמלי יכולים לנסוע על כבישים שאינם מתוחזקים כראוי ואף להיפגע מכך. במקרה שיש בור בכביש או ישנם סדקים עמוקים ונהג הקורקינט החשמלי נפל בעקבות זאת ואף נזקק לטיפול רפואי, הוא יוכל לתבוע את הרשות העירונית אשר לא תחזקה את הכביש כראוי. כמובן שמומלץ לצלם את האזור ואת הכביש ואף לאסוף כמה שיותר עדויות של הסובבים באזור. אם אכן מקרה כזה קרה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונת קורקינט חשמלי אשר בקיא בהתנהלות מול הגופיים העירוניים ויוכל לסייע לכם לקבל את הפיצוי שאתם זכאים לו. 

במקרה שבו נפגע נהג הקורקינט בדרך לעבודה או חזרה מהעבודה, מי הגוף המשלם? והאם יש צורך לשכור את שירותיו של עורך דין תביעת נזקי גוף

אם נהג קורקינט נמצא בדרך לעבודה או חוזר ממנה לביתו ונפגע בדרך, הוא יכול לתבוע את הביטוח הלאומי. את התביעה הזו יש לדעת כיצד למלא ולהגיש, כיוון שלא רק נהג הקורקינט שנפגע צריך למלא את הטפסים השונים, אלא גם המעסיק שלו. מילוי טפסים באופן נכון הוא קריטי כאשר פונים לגופים כמו הביטוח הלאומי או חברות הביטוח השונות. אם אינכם בטוחים שאתם ממלאים אותם כראוי, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך  דין תאונת קורקינט חשמלי כדי שלא לטעות. המשמעות של הגשת טפסים שאינם מולאו כראוי היא עיכוב בקבלת הפיצויים, קבלת פיצוי מופחת, ואף במקרים מסוימים דחייה של התביעה על הסף. שימו לב! מדובר בעניין קריטי שלא כדאי ליפול בו.

לביטוח הלאומי יש טפסים שמיועדים לשם הגשת תביעה זו, כך שאם תבחרו להסתייע בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי הוא בהחלט יוכל להועיל ולסייע לכם רבות. כמו כן, במקרה שלנהג הקורקינט נגרמה נכות מסוימת לפרק זמן מסוים, הוא עדיין יוכל לתבוע את הביטוח הלאומי, בגיבוי של מסמכים רפואיים וציון של פרטי האירוע בדקדוק רב כמו מקום התאונה, השעה שבה קרתה ומי היו המעורבים בה. בנוסף, ייתכן אף שיאלץ להציג חוות דעת של רופא מומחה אשר יחזק את עניין נכותו כדי שיהיה זכאי לפיצוי חד פעמי או לקצבה.

מה קורה כאשר נהג קורקינט פוגע בהולך רגל?

אם נהג הקורקינט הוא זה שפגע בהולך רגל, הוא חשוף לתביעה משפטית על הנזקים שהוא גרם להולך הרגל. כיוון שקורקינט חשמלי אינו נחשב ל"רכב מנועי", ואין לו כיסוי של ביטוח חובה, ולכן הפיצוי שיידרש לשלם להולך הרגל יצאו מכיסו הפרטי של נהג הקורקינט הפוגע. גם במקרה זה מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונת קורקינט חשמלי על מנת להפחית עד כמה שניתן את הפיצוי ששולם להולך הרגל.

שאלות ותשובות

שאלה: מה הדין במקרה שבו קורקינט חשמלי נפגע ממכונית?

תשובה: אם הרכב פגע בקורקינט ונהג הקורקינט נפגע באופן פיזי, ביטוח החובה של נהג הרכב יכסה את כל ההוצאות של נהג הקורקינט, וישלם את הפיצויים המגיעים לנהג הקורקינט. לעומת זאת, אם נהג הקורקינט הוא האשם בתאונה, אזי שלא יוכל לתבוע את ביטוח החובה של נהג הרכב, אלא בדיוק ההפך – נהג הרכב יוכל לתבוע את נהג הקורקינט החשמלי. אם רכב פוגע בנהג קורקינט וגורם לנזק של הקורקינט עצמו, הביטוח המקיף או צד ג' אשר אחראיים על נזקי רכוש, ישלמו לנהג הקורקינט את עלויות הנזק. לעומת זאת אם נהג הקורקינט פגע ברכב והוא אשם בתאונה, הוא אינו זכאי לשום פיצוי משום גוף ויהיה עליו לספוג את הנזקים, ונהג הרכב יוכל לתבוע אותו על הנזקים שנגרמו לרכבו.

שאלה: האם ישנם מקרים שבהם חברת הביטוח לא תשלם?

תשובה: ישנם מקרים שבהם חברת הביטוח אינה מסכימה לשלם את הפיצויים הנדרשים. במקרה כזה מומלץ מיד לשכור עורך דין תאונות דרכים שיוכל לסייע בהתנהלות מול חברת הביטוח ולהבין מדוע היא דחתה את התביעה, וכיצד ניתן בכל זאת לקבל פיצוי בגין התאונה שאירעה. לכן חשוב מאוד שתשמרו כל קבלה מהרגע שאירעה התאונה. החל מתשלומים על אמבולנס, הטיפולים הרפואיים השונים, מוניות, טיפולי פיזיותרפיה ועוד, אשר תצטרכו להציג בעת התביעה מול כל אחד מהגופים שציינו לעיל.

שאלה: האם גם במקרה של תאונת קורקינט יש חשיבות לצלם ולתעד את האירוע?

תשובה: כן. בכל תאונה מומלץ לתעד ולצלם את אשר קרה, כדי שאם תגיעו למצב שבו עליכם להוכיח ולהמציא מסמכים וצילומים הם יהיו ברשותכם.

שאלה: האם יש צורך לקרוא למשטרה בעת תאונה עם קורקינט חשמלי?

תשובה: זה תלוי. במקרה שבו הייתה תאונה עם נפגעים פיזית הזקוקים לפינוי של אמבולנס וסיוע, יש להזעיק את המשטרה למקום. במקרה שיש רק פגיעה ברכוש ולא בגוף, אין צורך להזעיק את המשטרה, אך יש צורך לקחת את כל  פרטי הפוגע ולאסוף גם פרטים של כל העדים שראו את התאונה.

שאלה: האם כדאי להגיע להסדר עם הפוגע במקום לתבוע אותו?

תשובה: לא בכל מקרה יש צורך להגיע לבית המשפט, אך לא תמיד יש לכם את היכולת לדעת כיצד יתפתח המצב הפיזי שלכם לאחר התאונה. ייתכן שבאותו הרגע תרגישו מצוין, אך לאחר זמן קצר מהתאונה תרגישו כאבי ראש, צוואר או גב, או לחילופין תרגישו כאבים בגפיים או באזורים אחרים בגוף. לכן, לא מומלץ להגיע להסדר עם הפוגע ברגע התאונה, אלא לקחת את הפרטים המלאים שלו ובהמשך להבין האם אפשר להגיע להסדר ביניכם או שהמצב מחייב תביעה משפטית ואף עזרה של עורך דין תאונות דרכים

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן