עורך דין תאונת אופנוע

תאונת דרכים היא אירוע מצער ובלתי צפוי אשר עשוי להביא לא רק לנזק של רכוש אלא גם לנזק גופני. בניגוד למכונית, האופנוע הוא כלי תחבורה המאפשר התמגנות נמוכה יותר עבור הנוסעים, לכן תאונות המתרחשות עם כלי רכב זה לרוב מביאות לנזקים גופניים קשים יותר. מי שנפגע בתאונת אופנוע זקוק לייצוג משפטי על ידי עורך דין תאונות דרכים מיומן ומנוסה, כדי למצות את כל הזכויות האפשריות. במאמר זה נבין מהי תאונת דרכים, מה כדאי לעשות אם נפגעתם בתאונת דרכים, מתי תאונת דרכים נחשבת לתאונת עבודה ועוד.

הגדרת “תאונת דרכים”

לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תאונת דרכים היא אירוע שבו אדם חווה נזקי גוף בשל השימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה. למעשה, תאונת דרכים אינה חייבת לקרות בין שני כלי רכב בלבד, היא יכולה גם להיות תאונה עצמית. יחד עם זאת, במקרים שבהם המאורע הוא מכוון הוא לא יחשב כתאונת דרכים.

מה צריך לעשות אם נפגעתי בתאונת דרכים?

לאחר תאונת דרכים ישנם מספר צעדים שבהם כדאי לנקוט כדי להבטיח שהדרך לפיצויים תהיה קלה יותר. מי שיבחר בייצוג של עורך דין תאונת אופנוע מיומן, יוכל להיעזר בשירותיו כדי לבצע את כל הצעדים הדרושים בצורה הטובה ביותר לאחר המקרה.

ככלל, לאחר תאונת דרכים חשוב לתעד כמה שיותר את פרטי האירוע כמו מקומו, הזמן שבו הוא התרחש, פרטי הגורמים המעורבים, תמונות מהאירוע ועוד. כמו כן, חשוב לדווח על המקרה למשטרה כדי שיהיה תיעוד נוסף למקרה. במקרה של פגיעות בגוף חשוב להתפנות לבית החולים, לא רק כדי לקבל טיפול הולם, אלא גם כדי שיהיה תיעוד רפואי לנזקים אשר נגרמו. מומלץ שלא לפנות לחברת הביטוח ללא ליווי של עורך דין לתביעת תאונת דרכים כדי להבטיח שתביעת הביטוח תתקיים בצורה מסודרת ונכונה.

תאונת דרכים בדרך לעבודה – תאונת עבודה

ישנם מקרים שבהם תאונת דרכים תיחשב גם כתאונת עבודה. חשוב להבין מתי מקרים אלה נחשבים לתאונת עבודה, שכן יש לכך השפעה על הגשת התביעה לחברת הביטוח, כמו גם על גובה הפיצויים. אם תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה, בדרך חזרה מהעבודה או בזמן העבודה, ישנה האפשרות להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח לאומי כדי להגיש תביעת פיצויים בגין תאונת עבודה, בנוסף לתביעת הביטוח בגין התאונה עצמה.

תאונת דרכים עם אופנוע - כיצד יכול עורך דין תאונת אופנוע לסייע?

האופנוע הוא כלי תחבורה אשר יש לו גם יתרונות מסוימים. כלי זה מאפשר הימנעות מפקקים ומציאת חנייה בקלות רבה. יחד עם זאת, לכלי זה ישנם גם חסרונות רבים כאשר מדובר בבטיחות הרוכבים. משום שאין לאופנוע שלדה כמו לרכב ואין לו חגורות בטיחות, גם תאונות קלות עם אופנוע יכולות להסתיים בפגיעה חמורה הרבה יותר. תאונות אופנוע יכולות להביא לנזקים קשים במיוחד כמו פגיעות ראש, שברים רבים, פציעות עמוקות ועוד. ההחלמה והשיקום מהתאונות הללו לא פעם אורכות זמן רב. במקרים אלו, הצורך לנהל גם תביעות ביטוח לצד ההחלמה הוא מורכב ביותר. לכן, במקרים אלה עורך דין תאונת אופנוע יכול להקל עד מאוד על ההתמודדות אל מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי, כדי לאפשר לנפגעים להשקיע את מרצם כמה שיותר בהתאוששות והחלמה מהמקרה.

מאילו רכיבים מורכב פיצוי בגין נזקי גוף מתאונת דרכים

לפי החוק, במסגרת חישוב הפיצויים בגין נזקי גוף מתאונת דרכים נלקח בחשבון אובדן ההשתכרות ואובדן כושר ההשתכרות של הנפגע. אובדן ההשתכרות ואובדן כושר ההשתכרות אינם נוגעים רק להפסדי השתכרות של העבר, אלא גם להפסדי ההשתכרות של העתיד. זאת בהתאם למצבו של הנפגע כמו רמת הנזקים, הגיל, ימי המחלה שמומשו ועוד. חשוב לדעת כי קיימת "תקרת שכר" לתביעות של תאונת דרכים, כך שהכנסתו של מי שמרוויח יותר משילוש השכר הממוצע בשוק לא תילקח בחשבון, אלא עד שילוש השכר הממוצע במשק.  

תאונת דרכים ללא ביטוח חובה – מה אפשר לעשות ואיך מתמודדים?

במקרים שבהם מתרחשת תאונת דרכים ולנפגעים אין ביטוח חובה, אין זה בהכרח אומר שאין זכאות לפיצויים. במקרה זה תלוי באיזו תאונה מדובר. לדוגמה, כאשר מדובר בתאונה עצמית אין אפשרות לתבוע פיצויים שכן הנהג אינו מבוטח. יחד עם זאת, במקרים שבהם הנזק נגרם מפעולתו של נהג אחר, ישנה האפשרות לתבוע את הביטוח של הנהג הפוגע. במקרה כזה חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונת אופנוע כדי להגיש תביעה אשר תביא לתוצאות הרצויות.

תביעות אלה אינן קלות ודורשות רף הוכחה גבוה, ולכן חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים על מנת להימנע מטעויות ולעלות את הסיכויים לקבלת פיצויים במסגרת תביעה משפטית.

טיפים כדי להימנע מטעויות לאחר תאונת דרכים קשה

  • הקפידו לתעד את פרטי הביטוח של הנהג הפוגע במקרה ומדובר בתאונה שאינה תאונה עצמית.
  • הקפידו לתעד כמה שניתן את מיקום התאונה ואת הנזקים שנגרמו במסגרת התאונה, זאת באמצעות מצלמת הטלפון.
  • פנו לקבלת טיפול רפואי, שכן לעיתים ישנם נזקים שאינם נראים לעין מיד לאחר התאונה וחשוב לתעד כל נזק.
  • במסגרת הטיפול הרפואי הראשוני, חשוב מאוד לספר על כל הנזקים שנגרמו לכם במסגרת התאונה. חשוב לדעת בעניין זה, כי ככל שיהיו פגיעות שלא דווחו במסגרת הטיפול הראשוני, יהיה קשה מאוד להוכיח את אותן פגיעות לאחר מכן.
  • אספו את הקבלות של כל הוצאה הקשורה לתאונה כמו קניית תרופות, השתתפות עצמית בהליכים רפואיים ואף הוצאות על נסיעות.
  • פנו לסיוע של עורך דין תאונת אופנוע כדי לקבל את הליווי המשפטי הטוב ביותר. עורך הדין יוכל לסייע לכם להימנע מטעויות שיפגעו בתביעת הביטוח הודות לניסיון הרב שלו.

עורך דין תאונות דרכים – חשיבות סיוע משפטי במקרה של תביעת נזקי גוף מתאונת דרכים

לאחר תאונת דרכים שבה נגרם נזק גופני לנפגע, מומלץ להגיש תביעת נזקי גוף מתאונת דרכים לקבלת פיצויים. למעשה, לפי החוק כל אדם אשר סובל מנזקי גוף בעקבות תאונת דרכים – זכאי לפיצוי, בין אם הייתה או לא הייתה לו אחריות בגרימת התאונה. הסיוע המשפטי של עורך דין לייצוג בתביעת תאונת דרכים הוא חיוני, שכן גובה הפיצויים הוא אישי עבור כל נפגע והתביעה אשר תוגש יכולה להשפיע עד מאוד על גובה הפיצויים. המומחיות של עורך דין תאונת אופנוע במקרה זה יכולה להביא לתוצאות טובות וגם להקל על התהליך עבור האדם הנפגע.

עורך דין תאונת דרכים לפיצוי מקסימלי

אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם רוצים לקבל את הפיצוי המקסימלי, אין ספק כי חיוני לקבל את סיועו של עורך דין תאונת אופנוע עבור מטרה זו. עורך דין תביעת תאונת אופנוע הוא בעל ניסיון ומיומנות המאפשרים לו להעריך בצורה הטובה ביותר מהו גובה הפיצויים המקסימלי אותו ניתן לדרוש. בנוסף, עורך הדין יכול לסייע בהגשת דרישה לתשלום תכוף, כדי שהנפגעים יוכלו לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח תוך שישים יום מקבלת הדרישה.

דוגמאות לפיצויים במקרים של תאונות דרכים קשות

אחוזי נכות שנקבעו לנפגע

גובה הפיצויים בגין הנכות שנקבעה

7%

כ-160,000 ש"ח

10%

כ-240,000 ש"ח

15%

כ-480,000 ש"ח

25%

כ-510,000 ש"ח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שאלות ותשובות

שאלה: מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונת אופנוע לאחר תאונת דרכים?

תשובה: חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא סבוך ומורכב. כמו כן תהליך תביעת הגורמים השונים גם הוא יכול להיות מורכב. עורך דין תאונת אופנוע מאפשר לנפגע ליהנות משקט נפשי שתהליך התביעה מתבצע בצורה מסודרת וקפדנית ביותר, וכאשר התהליך יעיל ומתנהל באופן מקצועי - התוצאות טובות יותר.

שאלה: כיצד ניתן לפעול במקרים שבהם יש צורך בעזרה כלכלית במהרה לאחר התאונה?

תשובה: מי שזקוק לסיוע כלכלי מהיר לאחר התאונה לשם סיוע בטיפול ואף עבור תשלום של תשלומים שגרתיים, יכול להגיש בסיוע עורך דין תאונת אופנוע דרישה לתשלום תכוף, כדי לקבל פיצויים מהביטוח בתוך 60 ימים מהגשת הדרישה.

שאלה: האם יש התיישנות על תביעה לקבלת פיצויים מתאונת דרכים?

תשובה: כן. כמו בכל עניין, גם במקרים של תאונות דרכים יש התיישנות. תקופת ההתיישנות שנקבעה בחוק היא 7 שנים ממועד התאונה. כאשר מדובר על קטינים (מתחת לגיל 18), תקופת ההתיישנות מתחילה להיספר רק לאחר שהקטין הגיע לגיל 18, כך שהתיישנות התביעה עבור קטין תהיה בהגיעו לגיל 25.

שאלה: אילו פעולות חשוב לעשות לפני הגשת תביעת פיצויים תאונת דרכים?

תשובה: לאחר תאונת דרכים, ולפני הגשת תביעה לחברת ביטוח, ישנן פעולות שחשוב מאוד לעשותן על מנת למקסם את הפיצוי הכספי. אחת הפעולות הללו היא פנייה לגורמים רפואיים וקבלת מסמכים רפואיים מלאים וחזקים אודות הפגיעות הרפואיות שנגרמו לכם כתוצאה מתאונת הדרכים. ישנן פעולות נוספות חשובות מאוד אשר משפיעות באופן ישיר על הפיצוי שתקבלו, ועל מנת לדעת אותן רצוי מאוד לפנות אל עו"ד תאונות דרכים שיסייע לכם.

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן