תביעת נזקי גוף כנגד מעסיק בשל פיטורים מפתיעים

מאת:

מכירים אנו מקרים בהם עובדים חלו במחלות שונות (סוכרת, אירוע מוחי) בשל פיטורים בלתי מתוכננים ומפתיעים מצד מעסיקם. ויודעים אנו, כי בדרך כלל, המוסד לביטוח לאומי, הוא הגוף שלוקח אחריות ומפצה את העובד על פגיעתו זו.

שאלה שעלתה בפסיקה (ת.א. 36901-01-14), הייתה האם ניתן להטיל על המעסיק חובת רשלנות בשל הפיטורים המפתיעים, וממילא לחייבו בפיצוי העובד על נזקי הגוף שנגרמו לו?

 

המדובר בתובעת שעבדה בחברת "בזק" מעל 14 שנה, ואשר פוטרה לטענתה בצורה בוטה ולא מתחשבת ומפתיעה, דבר שגרם לה לפגיעה נפשית וגופנית קשה. המקרה הוכר ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה ולתובעת נקבעו כ- 18% נכות רפואית.

 

ביהמ"ש השלום דחה תביעה זו של התובעת, וקבע כי על סמך הראיות שעמדו בפניו, עולה כי פיטורי התובעת כלל וכלל לא היו מפתיעים, וכי נבעו הם מרמה מקצועית נמוכה שהשתקפו במשובים השליליים שקיבלה. כן ציין ביהמ"ש, כי בנוסף לכל, חברת "בזק" נמצאת בתוכנית התייעלות במסגרתה פוטרו מעל 2,500 עובדים, דבר שהיה ידוע לתובעת וסכנת הפיטורים הייתה ידועה או אמורה הייתה להיות ידועה לה.

 

כן קבע ביהמ"ש, כי כעיקרון בהחלט יש מקום לתבוע מעסיק על נזקי גוף שמקורם פיטורים רשלניים, אלא שבמקרה דנן, עולה כי ההפך הוא הנכון, ומעסיקתה של התובעת נהגה בה כהוגן, בצורה סבירה ולא חריגה.

 

התביעה נדחתה והתובעת חוייבה בהוצאות משפט בסך 8,000 ₪.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן