קיזוז פנסיית הנכות מתשלום פיצוי לנפגעת בתאונת דרכים

25.6.2014

אשה שנפגעה בתאונת דרכים, הגישה תביעה לבית המשפט לקבלת פיצוי בגין פגיעותיה השונות.

האשה הנפגעת, שהינה מורה במקצועה תבעה, בין היתר, הפסד שכר לעבר ולעתיד. טענת התובעת היתה ,כי בגין התאונה בה היתה מעורבת, נפגעה יכולתה לשוב למעגל העבודה ועל לכן יש לפצותה.

עוד טענה התובעת, כי לאור התאונה נאלצה לפרוש מעבודה לפנסיה מוקדמת ולקבל פנסית נכות.

הנתבעת, חברת הביטוח, טענה כי התובעת לא היתה אשה בריאה לחלוטין לפני התאונה, ופרישתה מעבודתה ויציאתה לפנסיה מוקדמת וזכאותה לפנסיית נכות הינה תוצאה של בעיותיה הרפואיות ולא כתוצאה מהתאונה.

כבוד השופטת ישראלה קראי – גירון, מבית משפט השלום בחיפה שדנה בתיק קיבלה לידיה את תיקה הרפואי של התובעת.

המסקנה אליה הגיעה כבוד השופטת לאחר קריאת התיק הרפואי היתה, כי אכן מצבה הרפואי של התובעת לא הורע אך ורק בגין התאונה בה היתה מעורבת, אלא כבר 15 שנה קודם לכן החלה לסבול מבעיות רפואיות שונות.

לפיכך, קבעה כבוד השופטת, כי התובעת פרשה לפנסיה מוקדמת מעבודתה בשל מצבה הבריאותי והינה זכאית לפנסיית נכות, אולם לא באופן בלעדי בשל התאונה ולכן אין לקבוע את זכאותה להפסד שכר לעבר ולעתיד באופן מלא בגין התאונה.

מאחר ומשולמת לתובעת פנסיית נכות, הרי שיש לקזז את הסכום החודשי מהסכום שיש לשלם לה על הפסד הכנסתה לעבר ולעתיד בגין התאונה.

עולה איפוא כי בגין אותה תאונה, לא יכולה התובעת להיות זכאית לתשלום משני גופים במקביל- הן מחברת הביטוח בגין התאונה והן מהקרן בגין יציאתה לפנסיית נכות.

ת"א 12842-07 מגן נ' הראל בע"מ חברה לביטוח

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן