פיצוי מוגדל בגין תאונת דרכים שקטעה קריירת כדורגל מזהירה

בת.א. 831/07 הנו ג'בר נ' מנורה חברה לביטוח בע"מ, בית המשפט המחוזי קיבל את תביעתו של צעיר בן 20, אשר תבע את חברת הביטוח שלו, בעקבות תאונת דרכים, בטענה כי פציעתו קטעה לו קריירה מזהירה ככדורגלן. ביהמ"ש קבע כי יש לפצותו בסך של כ-1.7 מיליון ₪.

בעת התאונה, היה התובע בן 17 ושלושה חודשים. בעקבות התאונה, נגרמה לו פגיעה בכתף ובמרפק, ומומחה מטעם בית המשפט קבע כי נותרה לו צמיתה בגין פגיעותיו בשיעור של 19%. כמו כן, נקבע כי לתובע נותרה נכות צמיתה בשיעור של 10% בגין בעיה נפשית אשר נוצרה כתוצאה מתאונת הדרכים, לאחר שהפסיק את האימונים בשל פגיעותיו וקריירת המשחק שלו נקטעה באיבה.

במועד התאונה היה התובע תלמיד בית ספר תיכון, דבר שאפשר התמסרות רבה לאימונים ופעילות בקבוצת הנוער של מכבי חיפה, והיה שחקן כדורגל מוכשר. הוא שיחק בתפקיד חלוץ והיה מלך השערים של הקבוצה. לאור האמור, בית המשפט קבע כי אלמלא התאונה נצפה לו עתיד בתחום הכדורגל לכשיתבגר. הוא שיחק בקבוצת עילית "מכבי חיפה, הצטיין ביכולותיו, ורבים הסיכויים כי אלמלא התאונה היה משתלב בקבוצה בוגרת ומתמיד בכך, תוך השתכרות שמעבר לשילוש השכר הממוצע במשק, לפרק זמן שצפוי היה להימשך, לכל היותר, עד הגיעו לגיל 35 שנה.

בית המשפט השתכנע, לאור הראיות שהוצגו בפניו, כי הפגיעה שנפגע התובע בתאונה שבגינה נותרה לו נכות (אורטופדית ונפשית) בשיעור משוקלל של 27%, היא בעלת השפעה מהותית, למעשה מכרעת, על עתידו כשחקן כדורגל. עיסוק זה דורש מאמץ פיזי ניכר תוך הפעלת כוח ("תקלים") וצורך בכושר עמידה. אדם הלוקה בנכויות בשיעור זה, במשולב בתחום האורטופדי ובתחום הנפשי, לא יוכל לעמוד בדרישות המופנות אל שחקן באשר לעמידות והפעלת הכוח הפיזי, וגם ההשפעה על כושר העמידה הנפשי אינה מבוטלת.

לאור האמור, פסק בית המשפט המחוזי את הסכומים הבאים לתובע:

א. נזק בלתי ממוני, סך של 51,018 ₪

ב. הפסד השתכרות אלמלא קריירת הכדורגל , סך של 620,000 ₪

ג. הפסד השתכרות בתחום הספורט והכדורגל המקצועי, סך של 1,000,000 ₪

סה"כ 1,671,018 ₪.

דוד סער, עו"ד

נפגעת בתאונת דרכים? דיווח תאונות דרכים

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור