עד היכן חסיון דו"ח חקירה של חברת ביטוח?

המדובר באדם שנפצע במהלך עבודתו, עת קרסו עליו דפנות בור שבתוכו עבד. לטענת התובע בתביעתו, קריסת הבור נגרמה בשל עבודות של טרקטור שעבד בסמוך ומשכך פנה בתביעה על דרך של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אשר הופנתה כנגד "קרנית".

בהליך השיפוטי שנפתח בבית משפט השלום, נשמעה עדותו של התובע ולאחריה ביקש ב"כ התובע לעיין בדוחות החקירה מטעם המבטחת 'קרנית', אשר מצידה התנגדה לכך בנימוק כי אין בכוונתה להגיש את דוחות החקירה (אשר ככל הנראה אינם נוחים לה) כראיות וכי חל עליהם חיסיון.

ביהמ"ש קיבל את עמדת התובע והורה על העברת הדוחות לעיון התובע. על החלטה זו הגישה קרנית בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי, שהתקבלה עת נקבע כי מסמכים שהוכנו לקראת משפט מוגנים על ידי חיסיון מוחלט.

על החלטה זו של המחוזי, הגיש התובע בקשת רשות ערעור נוספת הפעם לבית משפט העליון (רע"א 3670-19), שאף הוא דחה את התובע, תוך שאישרר החלטת המחוזי וקבע כי על מנת להכריע אילו דוחות חקירה הוכנו לקראת משפט ואילו הוכנו במהלך שגרת עיסוקו של מבטח, יש לבחון את נסיבותיו של המקרה. 

במקרה שלפנינו, קבע ביהמ"ש העליון, קרנית פנתה לחברת חקירות כשנתיים וחצי לאחר קרות התאונה וכחצי שנה טרם הגשת התביעה, מכאן ניתן להניח שהיה ידוע לקרנית שתביעה תוגש כנגדה ועל כן הקדימה תרופה למכה בדמות הכנת הדוח, ומשכך חוסה דוח החקירה שהוכן למשפט תחת החיסיון הקבוע בחוק.  

משרדנו מתמחה בנזקי גוף ובתאונות דרכים בפרט, ומעניק ליווי וייצוג מתחילת ההליך וההתנהלות מול חברת הביטוח ועד הגשת תביעה בבית המשפט וניהול הליך משפטי. משרדנו נחל הצלחות והשיג ללקוחותיו תוצאות מעולות. במידה וחלילה נפגעת בתאונת דרכים, פנה עוד היום למשרדנו ונשתדל להשיג לך את הפיצוי המרבי!

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן