האם ניתן למנות מומחה רפואי נוסף בתביעת תאונת דרכים?

מאת:

כיצד ממנים מומחה רפואי בתביעת תאונת דרכים?

סעיף 6א לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה 1975 קובע כי בתביעות פיצויים בשל תאונת דרכים, מינוי המומחה הרפואי ייעשה מטעם בית המשפט, וזאת בכדי למנוע קביעות סותרות של מומחים.

בבקשת רשות ערעור, אשר הוגשה לפתחו של בית משפט העליון, התקבלה בקשתו של המבקש למנוי מומחים רפואיים נוספים מטעם בית המשפט עבור הנפגע בתאונת דרכים.

מדובר בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי, באמצעות הוריו של קטין שנפגע בתאונת דרכים. בית המשפט המחוזי מינה מומחה נוירולוג ודחה את בקשת המבקש למנות מומחים בתחום האורתופדיה ואףאוזןגרון, כל זאת על אף המסמכים הרבים שצירף המבקש, המעידים על בעיות בתחומים בהן ביקש מינוי מומחה.

בית המשפט העליון קבע כי בעקבות שורה של מסמכים המעידים על בעיות נשימה של המבקש והמלצות מגורמים שונים לבדיקת רופא אורתופד ואףאוזןגרון, יש צורך בבירור על ידי מומחים מתאימים, זאת מאחר ומצבו של המבקש ניתן להוכחה רק באמצעות מומחה רפואי. כמו כן, הוסיף בית המשפט כי במקרה של ספק, על בית המשפט להעדיף את האפשרות שהמינוי יהיה מיותר, על פני מצב בו המבקש אכן סובל מנכות ולא יקבל את שמגיע לו.

לפיכך, התביעה הוחזרה לבית המשפט המחוזי אשר ישקול האם מינוי האורתופד יכנס לתוקף בתום קבלת חוות דעתו הסופית של הנוירולוג או שמא ניתן להגיש כבר קודם.

כמו כן, בית המשפט העליון קבע כי במידה ויתברר שמינוי המומחים היה מיותר, המבקש יחויב בעלות חוו"ד המומחים ואף פסק על המשיבים הוצאות משפט בסך 7,500 .

רע"א (בימ"ש העליון) 4402/16 פלוני ואח' נ' פלוני ואח'

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן