עורך דין תאונות דרכים

ניתנת לכם בזאת הזדמנות מיוחדת להערכת גובה הפיצוי הכספי שתקבלו מחברת הביטוח בתאונת הדרכים שנגרמה לכם עורך דין תאונות דרכים מקצועי ממתין ומעוניין להעניק לכם סיוע. העריכו את הפיצוי הכספי אותו תוכלו לקבל עקב תאונת דרכים. בנוסף, בחלק זה של האתר, תוכל אתה, הנפגע בתאונת דרכים, לקבל את המידע הדרוש לך בכל הקשור לתאונת הדרכים, למי לפנות וכיצד יש לפעול לצורך קבלת פיצוי מרבי בגין הנזק שנגרם לך.

עורכי דין תאונות דרכים במשרדינו

משרד עורכי דין דוד סער, עוסק רבות בתביעות תאונות דרכים, לרבות תאונות דרכים קשות, עריכת תחשיבי נזק במקרי מוות ופציעות קשות.
בצוות המשרד נמנים רופא וכלכלן.

ידוע לכל כי תאונות דרכים הפכו ל"מכת מדינה". מדי יום שומעים אנו בחדשות על תאונות דרכים שאירעו ברחבי המדינה, ולצערנו אין להן סוף.

חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מומלץ ומקצועי סמוך ככל האפשר לתאונת הדרכים, אשר יוכל להדריך ולכוון את הנפגע, על מנת להימנע מטעויות בהתנהלות מול חברת הביטוח, דבר אשר יכול להגדיל בצורה משמעותית את סכום הפיצוי.

  • עורכי הדין תאונות דרכים במשרדנו הינם בעלי ניסיון וידע רב בתחום דיני הנזיקין בכלל ובכל עניין תאונות דרכים בפרט כולל ניהול משא ומתן שוטף מול חברות הביטוח, ייצוג בערכאות השונות של בתי המשפט.
  • עו"ד דוד סער וחלק מצוותו הינם בוגרי מדעי הכלכלה והמדעים המדויקים, וככאלה אמונים על חישובי נזק מורכבים ומסובכים ככל שיהיו.

עורך דין תאונת דרכים - חשוב לדעת - חוק הפיצויים!

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 ("חוק הפיצויים") נחקק כחוק סוציאלי, שמטרתו לענות על מציאות זו, ולפצות את רוב רובם של נפגעי תאונות הדרכים.

למרבה הצער, ציבור הנפגעים בתאונות דרכים נתקל בקושי להבין את ניסוח החוק על סעיפיו הרבים ועל התקנות שהוצאו מכוחו, כאשר על החוק והתקנות יש להוסיף עוד מאות פסקי דין אשר מתעדכנים חדשות לבקרים.

יוצא אפוא, כי הנפגע בתאונת דרכים עומד במצב של בלבול וחוסר אונים, ולכך יש להוסיף את עוגמת הנפש הרבה שנגרמה לו.

להתייעצות עם עו"ד תאונות דרכים השאירו לנו פניה עוד היום או צרו עמנו קשר טלפוני.

תאונות דרכים בישראל – רקע

לצערנו הרב, בכל שנה נרשמים בישראל יותר מ-300 הרוגים בשל תאונות דרכים. לצד אותם הרוגים, מוצאים עצמם רבים פצועים ברמות פציעות שונות, כשאלו הופכות את חייהם של הנפגעים באופן שאינו מאפשר לשוב אל השגרה ולתפקד כפי שתפקדו בטרם התאונה.

דו"ח מבקר המדינה אשר התייחס בעבר לנושא של המאבק בתאונות הדרכים, ציין שלושה גורמים עיקריים להתרחשותן של תאונות דרכים בישראל, כשאלו כוללים:

  • ליקויים בתשתיות הדרכים
  • אי תקינות של כלי הרכב השונים
  • וכמובן הגורם האנושי. גורם האחראי ללמעלה מ-90% מתאונות הדרכים שמתרחשות בישראל.

בתוך אותו גורם אנושי זה, ניתן להבחין כי קיימים נהגים לא מיומנים מספיק, נהגים שהיסח הדעת שלהם בזמן נהיגה מופנה לעיסוקים אחרים וכאלו שמתנהלים באופן מודע כנגד חוקי התעבורה ובכך מסכנים עצמם, נהגים אחרים והולכי רגל.

גם לאורך שנת 2020 ולמרות שבחלק ניכר מהזמן הייתה ישראל נתונה לסגרים, התרחשו בכל יום תאונות דרכים בישראל.

על פי נתונים של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בתקופת הסגר הראשון שהחל באמצע מרץ 2020 והסתיים בסוף אפריל, אירעו בישראל כ-20 תאונות דרכים קטלניות, 120 תאונות דרכים קשות ויותר מ-2,000 תאונות קלות. אלו הביאו בתוך חודש וחצי ל-23 הרוגים וזאת לצד 136 פצועים קשה.

נתונים אלו, מצביעים ביתר שאת עד כמה נושא תאונות הדרכים בישראל רחב ומגיע בעצם כמעט לכל בית ומשפחה בישראל.

תאונות דרכים עם פצועים מן ההיבט המשפטי

על בסיס דיני הנזיקין בחוק הישראלי, קיימת התייחסות בעת תאונת דרכים, אל פציעתם של המעורבים.

נהגים והולכי רגל שהיו מעורבים בתאונת דרכים ונפגעו בעקבותיה, חווים כאבים וסבל רב, פיזית ולעתים גם רגשית.

במקרים בהם אירוע התאונה הגיע לכותלי בית המשפט, בין אם התובע יחד עם עורך דינו, החליט לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ובין אם מדובר על תביעה כנגד חברת הביטוח מכוח חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 , ייסוב הדיון בפציעה גם לגבי יכולתו העתידית של הנפגע לתפקד בכוחות עצמו.

בין שמדובר על תפקוד יומיומי במסגרת הבית, בין שביכולתו לבצע מקלחת באופן עצמי, ירידה ועלייה במדרגות או כשמדובר על יכולתו של אותו נפגע לשוב לעבודתו באופן מלא או חלקי ובעצם להמשיך ולפרנס את עצמו ובני משפחתו.

על עורך הדין המייצג את התובע, להציג בפני שופטי בית המשפט את מלוא התיעוד הרפואי הרלוונטי אשר יאפשר לבית המשפט ולמומחה שעל פי רוב ממונה על ידי בית המשפט, לקבל תמונה ברורה לגבי מוגבלותו העתידית של התובע להמשיך ולתפקד באופן עצמאי בשל פציעתו בתאונת הדרכים, ובכך להעריך את נכותו הרפואית המקסמיאלית כתוצאה מהתאונה.

עורך דין מנוסה ומיומן יידע לעשות שימוש בנתונים הקיימים וליצוק לשופטי בית המשפט את ההבנה והידיעה כי הלקוח זקוק לפיצויים הן בעבור אותו כאב וסבל נוכח הפציעה עצמה, והן בעבור כיסוי יכולת ההכנסה שנפגעה ועלויות הטיפול המתמשך לו הוא זקוק.

תאונות דרכים עם הרוגים מן ההיבט המשפטי

במקרים מצערים וטרגיים בהם ישנם הרוגים בעקבות תאונת דרכים, קיימים שני מסלולי פיצויים ליורשיו של ההרוג.

  • מסלול אחד בו נקבע פיצוי לבני משפחתו של ההרוג, כשבני משפחה אלו נחשבים כ"תלויים". כאן הכוונה שאותו הרוג היה המפרנס של אותו תא משפחתי, ובעקבות מותו פרנסת המשפחה נפגעת באופן משמעותי.
  • מסלול נוסף, ואף מקביל של פיצויים בעקבות הרוגים בתאונת דרכים, נוגע לפיצויים להם זכאים אלו הרשומים כיורשיו של המנוח. בחלק ניכר מהמקרים, מדובר על בני משפחתו של המנוח, כשמנגד ישנם מקרים ובתוך רשימת היורשים ישנם אנשים נוספים שהם אינם קרובי משפחה של ההרוג בתאונה.

מסלול הפיצויים של "תלויים"

מסלול זה כולל בעצם פיצוי המורכב מחישוב הכנסתו של ההרוג בתאונת דרכים.

חישוב הכנסתו של ההרוג מתבסס אך ורק על הכנסת הנטו שלו כל עוד התשלום למס הכנסה אינו עולה על 25%.

ברמה הפרקטית-משפטית, מוכר אותו פיצוי כ"שיטת הידות". שיטה שבה נפסקים הפסדי התמיכה שנגרמו לאלמנים או האלמנות והיתומים.

תחת שיטה זו קיימת התייחסות לכל אחד מבני המשפחה כצורך המוגדר כ"ידה". בתוך כך קיים גם חישוב נוסף של "ידה" לכל בני המשפחה יחד. חישוב המתייחס, בין היתר, לצרכים כלליים של בני המשפחה דוגמת דמי שכירות, תשלומי משכנתא, עלויות תחזוקת הבית והרכב ועוד. היבט זה מקבל התייחסות יתרה מטעמו של עורך דין פיצוי תאונות דרכים הבקיא בנושא.

אובדן שירותי זוג / אובדן שירותי הורה

פן נוסף של פיצויים, שחשוב שעורך הדין של משפחת ההרוג יקדם במישור המשפטי, נוגע לפיצויים תחת מה שנקרא "אובדן שירותי בן זוג" ו"אובדן שירותי הורה".

כאן מדובר על התייחסות רחבה מצד משפחת ההרוג ועורך דינם לגבי מה שהעניק ההרוג בתאונת הדרכים לבני משפחתו ברמה הרגשית והנפשית, הן כבן זוג והן כהורה ודמות חינוכית לילדיו.

במקרים אלו, ניתן להגיע לסכומי פיצויים של כ- 200,000 ₪ והם אמורים לבטא ולהתייחס לאותו חסך ואותו "חור" שנוצר במשפחת ההרוג.

מסלול תביעת שאירים

מסלול זה למעשה כולל את תביעת העיזבון, במסגרתה נתבעים הפסדי חיסכון עתידיים שהמנוח היה עתיד לחסוך עד גיל הפרישה – 67, ובמקרים מסוימים גם למעלה מגיל זה. הפסדי החיסכון מחושבים בשיעור של 30% מההכנסה, ובמקרה של קטינים, בשיעור 30% מהשכר הממוצע במשק.

עד שנת 2006 לא ניתן היה לתבוע בשני מסלולי התביעה – שאירים ותלויים, אולם בית המשפט העליון קבע בפסק דין צרור כי קיימים רכיבי תביעה שאינם חופפים לשני המסלולים וניתן לתבוע אותם במקביל, כגון אובדן שירותי בן זוג/אובדן שירותי הורה וכן פיצוי בגין עוגמת נפש וכאב וסבל.

עו"ד תאונות דרכים: פעילות משרד עו"ד דוד סער בנושא תאונות הדרכים

משרד עורכי דין דוד סער, עוסק זה שנים בתביעות בנושא תאונות דרכים.

לרשותנו ידע רב בתרחישים משפטיים שונים ומורכבים; תאונות דרכים הנחשבות קשות שבהן מעורבים הרוגים ופצועים במצב קשה ואנוש, ביצוע עריכת תחשיבי נזק במקרי מוות ופציעות וכן הובלת לקוחות המשרד בתביעות לפיצויים כנגד חברות הביטוח ומול המוסד לביטוח לאומי.

צוות המשרד כולל בתוכו כלכלנים וליווי של רופאים מומחים , ובעלי תפקידים אלו יחד עם צוות עורכי דין ועובדי מנהלה מיומנים, מאפשרים לכל לקוח ולקוחה, לקבל מעטפת מקצועית רחבה שיש בה כדי להתייחס לכל אספקט בתביעה באופן רחב ומקצועי ולקבל את הפיצוי המקסימאלי.

בכל שאלה והתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים מנוסה, אנו מזמינים אתכם ואתכן להשאיר לנו פניה באתר או ליצור עמנו קשר טלפוני ישיר.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור