תביעה נזיקית נגד יועץ השקעות

יועצי השקעות מהווים יעד מבוקש ביותר לפניותיהם של משקיעים שאינם מקצועיים בנושא, אך מה קורה כשייעוץ כושל מוביל להפסדים פיננסיים או ניתן מאדם שאינו מוסמך לכך על פי חוק? אם נקלעתם להפסדים כספיים בשל ייעוץ השקעות כושל או בלתי מקצועי – אל תוותרו על זכויותיכם, ופנו לייצוג משפטי על מנת להגיש תביעה, שעשויה לזכות אתכם בסכום נכבד של פיצויים המגיע לכם על פי חוק.
על מנת לבסס עילה מספקת לתביעה כנגד יועץ או גוף ייעוץ השקעות, יש לברר את מידת האחריות המשפטית הנגזרת מהסכם ההתקשרות של התובע מול מנהל התיקים. בנוסף, יש לבחון לעומק את אסטרטגיית ניהול תיק ההשקעות לפי תיעודה של הפעילות הפיננסית שבוצעה בו, היקפי ההפסדים והנזק ומידת הרשלנות בטיפול בחשבונו של הלקוח. הפסדים מרחיקי לכת ללא הסבר הגיוני או במועדים בהם הייתה עלייה בבורסה, נטילת סיכון גבוה בהשקעות בלי אישור הלקוח, תדירות מסחר גבוהה מידיי במניות וגביה מוגזמת או כפולה של דמי ניהול – הם חלק מהקריטריונים שיכולים לבסס עילה לתביעה כנגד יועץ השקעות.

מהי האחריות החלה על יועץ השקעות?

על כל יועץ או מנהל תיק השקעות להיות, קודם כל, מוסמך אשר עבר בהצלחה את בחינות ההסמכה של הרשות לניירות ערך והשלים התמחות בת חצי שנה. במידה ומי שניהל לכם את תיק ההשקעות לא עומד בתנאים אלו, מדובר בעבירה פלילית, שמחייבת בתשלום קנסות בסכומים גבוהים ויכולה לגרור שנתיים מאסר. למרות זאת, מבחינת זכאות לקבל פיצוי נזיקי, יש להוכיח שההפסדים שנגרמו לתובע קרו בעקבות היותו של היועץ בלתי מורשה, כלומר שקיים קשר סיבתי הדוק בין חוסר כשירותו של מנהל ההשקעות לבין הנזק הפיננסי שנגרם ללקוח. בנוסף, יועץ השקעות חייב להיות גלוי וישר לגבי כל המידע העומד לרשותו ונוגע לתיק של הלקוח, וכן להימנע מניצול יתרונות באופן בלתי הוגן, מהטעייה או מצגי שווא מולו.

נקטו בזהירות מרבית בבחירת יועץ ההשקעות

בתהליך בחירת יועץ השקעות יש לדרוש לראות רישיון בר תוקף, ולוודא שהוא אינו נמצא בתקופת התמחות אלא סיים והשלים את כל דרישות החוק מבחינת ההסמכה המקצועית. בנוסף, חשוב לבחון היטב את חוזה ההסכם מול מנהל ההשקעות, ואף לקבל ייעוץ משפטי בטרם חותמים. בנוסף, מומלץ לוודא שליועץ ההשקעות יש ביטוח אחריות מקצועית, שיכסה פיצויים שאתם עלולים לתבוע ממנו במקרה של הפסד בלתי סביר או ניהול כושל של התיק. לסיכום, אם נגרמו לכם הפסדים כספיים כתוצאה מייעוץ השקעות כושל או כזה הניתן מגורם שאינו מורשה לכך על פי חוק – פנו עוד היום למשרד עורכי דין דוד סער, ואנו נעשה כל הניתן על מנת שתקבלו את מלוא סכום הפיצויים המגיע לכם על פי חוק.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור