אם חוויתם נפילה או פציעה בשל מהמורה, בור פתוח, בליטות, סדקים או כל מפגע אחר במדרכה או באזורים נוספים של המרחב הציבורי, וודאי נגרמה לכם עוגמת נפש רבה, ולבטח גם סבלתם מפציעה ופגיעה כזו או אחרת בגופכם. ייתכן מאוד שהאירוע המצער גם שיבש באופן חמור את סדר יומכם, ואולי אף גרם לכם להפסדים וביטולים של אירועים חשובים ועבודה. היות והאחריות על בטיחותם של השטחים הציבוריים חלה על הרשויות המקומיות, יש לאן לפנות, ועם הסיוע המשפטי הנכון, ייתכן מאוד שתזוכו בפיצויים המקסימליים המגיעים לכם.
תאונות מדרכה, כשמן כן הן, תאונות בהן בני אדם נפגעים, ואשר מתרחשות במדרכה או באזורים ציבוריים אחרים. כאשר תאונות מעין אלו מתרחשות, עולה השאלה מיהו האחראי לכך, והאם קיימת עילה רלוונטית לתביעת העירייה או המועצה, האחראית על הבטיחות בשטחים הציבוריים. כל עירייה מחויבת לשאת באחריות לתקינותם של השטחים הציבוריים אשר כלולים בשטחה המוניציפאלי. במידה וקיימים מכשולים או מפגעים, שעלולים לסכן את בטיחותם של עוברי אורח בשטחים אלו, על העירייה לתקנם או להסירם באופן מידי. שבירת יד במגרש כדורגל עירוני, פציעה בעקבות מעידה על אבן בולטת במדרכה ונפילות או פגיעות בשל מפגעים נוספים, כמו בורות ופתחי ביוב פתוחים, גרמי מדרגות רעועים, חומרי בניין שננטשו ברחוב וכיוצא בזה – עשויים בהחלט להוות עילה לתביעה נגד העירייה. זו יכולה להתייחס הן לנזקי הגוף שנגרמו לכם במקרה של פציעה והן לעוגמת הנפש, במקרה בו, למשל, החמצתם אירוע אישי או טיסה, אם נגרם לכם הפסד כספי, במידה והפגישה שהוחמצה הייתה עסקית וביטולה גרם לכם לנזקים ממוניים ועוד.

מה לעשות במקרה של פציעה בעת הליכה ברחוב?

אם נפצעתם בעת הליכה ברחוב, חשוב כמובן שתדאגו, בראש וראשונה, לבריאותכם. רצוי שתגיעו לבית החולים או לרופא, על מנת להיבדק ולקבל טיפול רפואי. בנוסף, לצרכי תביעתכם האפשרית בעתיד, מומלץ מאוד שתשמרו היטב על כל המסמכים שמעידים על הטיפול הרפואי שקיבלתם, לרבות אלו שמעידים על האבחנה שניתנה לכם, את תוצאות בדיקות הדימות וכמובן גם את הקבלות, החשבוניות והאישורים על כל בדיקה וביקור רופא עליהם נדרשתם לשלם. במידה והיו אנשים נוספים שראו אתכם בזמן הפציעה, רצוי שתאתרו אותם ותבקשו את פרטיהם האישיים, על מנת שיוכלו לשמש כעדי ראייה להתרחשות זו בהמשך. כמו כן, חשוב מאוד שתצלמו את מקום האירוע ואת המפגע שגרם לו, ובמידת האפשר להסריט באופן בטיחותי, כמובן, הדגמה של המקרה שבו נפצעתם. לבסוף, מומלץ שתצלמו את מקום הפציעה בגופכם, כפי שהיא נראית בשלבים הראשוניים ובטרם החלה ההחלמה. עוד כדאי לציין שיש להקפיד לראות שהרופא אשר ראה אתכם בראשונה ירשום את הפציעה שנגרמה כתוצאה מנפילה במדרכה.
לסיכום: אם נפצעתם או נחבלתם כתוצאה ממכשול או ליקוי אחר במרחב הציבורי, חשוב שתדעו שהאחריות עשויה בהחלט להיות של העירייה, וכי יש באפשרותכם להגיש תביעה ולקבל פיצויים שיקלו עליכם להתמודד עם ההתרחשות המצערת. עורכי הדין במשרד עורכי דין דוד סער יסייעו לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק, ולקבל סכום מקסימלי של פיצויים מהרשות המוניציפאלית הרלוונטית. הודות לניסיוננו הענף ולצוות המקצועי והמיומן של עורכי הדין שלנו, תוכלו לדעת שתביעתכם תטופל באופן יסודי ואחראי, ושכל מה שניתן באופן חוקי לעשות אכן ייעשה – על מנת שאתם תקבלו את סכום הפיצויים המרבי המגיע לכם.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור