נפלה מההליכון בחדר הכושר – תקבל 100 אלף שקלים

מאת:

צפו במקרה בו: מתאמנת שנפצעה בחדר כושר קיבלה מאה אלף שקלים.

מינה קאן, היום בת 53, חזרה למכון הכושר "סטייל מכון בריאות וכושר" בראשון לציון לאחר ניתוח שעברה. רופאיה המליצו לה לחזור לפעילות בהדרגה כדי לחזק את שריריה, וכאשר הגיעה למכון נפגשה עם מנהלו, רני ג'רסי, סיפרה לו בפירוט על תולדות מחלתה והציגה בפניו את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

באימון השלישי שלה ביקשה קאן לעלות על ההליכון ולכוונו וחמש דקות פעילות, אולם כשעלתה על המכשיר הוא האיץ במפתיע, וקאן נפלה על הרצפה בין שני הליכונים ללא יכולת תנועה- תוך שהיא צורחת מכאבים. בעלה ובנה שהוזעקו למכון הסיעו אותה לבית החולים, שם נמצא שהיא סובלת משבר בירך.

בתביעה שהגישה נגד המכון טען הנתבע להגנתו כי לא התרשל, וכי התאונה נגרמה כתוצאה מדריכת רגל על רגל על ידי התובעת. פרקליט התובעת, עו"ד דוד סער, טען שהמכון התרשל בכך שלא רכש הליכונים בעלי מפסק אוטומטי או שרוך ביטחון.

שופט בית המשפט השלום בראשון לציון, רפי ארניה, אמנם דחה טענה אחרונה זו, אך התביעה הוכרעה כשהוכח כי איש מצוות המדריכים לא פיקח אישית על התובעת. על כך כתב השופט כי בעל המכון לא נקט אמצעי זהירות "בשים לב למגבלותיה המיוחדות של התובעת, והיה עליו להעמיד מדריך בעת שהיא מתאמנת, לפחות לפרק זמן קצר, על מנת להתרשם מיכולתה". השופט קבע שהדבר תקף גם בהנחה שהתובעת נפלה מדריכת רגל על רגל.

בסופו של יום חויב המכון לפצות את התובעת בסכום של כ-100 אלף שקלים (כולל הוצאות משפט, לרבות שכר טרחת המומחה מטעמה). עו"ד סער, המתמחה בתביעות נזיקין, אמר כי אילו התובעת הייתה עובדת בעבודה רציפה, בית המשפט היה פוסק לה כ-100 אלף שקלים נוספים.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור