תאונה בחדר כושר

חדרי הכושר הם מרכזים של בריאות וטיפוח הגוף, אשר מסייעים לרבים לשפר את כושרם ולחטב את גופם.

לעתים, ישנן תאונות המתרחשות בחדר הכושר, ויש להן השפעות חמורות על מצב הבריאות.

המשיכו וגלו מתי פציעה בחדר כושר יכולה להוות עילה להגשת תביעה ומה צריך לעשות בכדי לקבל את הפיצוי שמגיע לך.

להתייעצות ובדיקת סיכויי תביעתכם, חייגו - >073-7581885

אחריותם של מפעילי חדרי כושר היא מקיפה ביותר, וכוללת, בין היתר, את הדאגה לתקינותם של כלל המתקנים, הצבת שילוט אזהרה מפני סכנות והוראות הפעלה לכל מתקן. בנוסף, על מפעיל חדר הכושר לוודא קבלת אישור רפואי מכל מתאמן, שחתום על ידי רופא, המאשר לעסוק בפעילות גופנית. עוד על מפעיל חדר הכושר האחריות לדאוג למספר מספק של מדריכים, אשר ינחו את המתאמנים על שימוש נכון במתקנים השונים, בהתאמה לרמת הכושר האישי של כל אחד ואחת מהם. בנוסף, אם הנפגע מבוטח בחברת ביטוח פרטית, בפוליסת תאונות אישיות ו/או אובדן כושר עבודה, ניתן גם לתבוע את חברת הביטוח, ולקבל פיצויים גם במקרים בהם לא קיימת רשלנות מצדו של מפעיל חדר הכושר.

אחריות המתאמן

הצלחת תביעות כנגד חדרי כושר וקבלת סכומי פיצויים מקסימליים, תלויים בנסיבותיו של כל מקרה לגופו. בהקשר זה, חשוב לציין שגם על המתאמן חלה אחריות בנוגע לשמירה על בריאותו ובטיחותו. קיימות סיבות רבות שעלולות לגרום, למשל, לנפילה או פציעה מצדו של מתאמן, הכוללות, בין היתר, אובדן ריכוז או שיווי משקל, אחיזה רופפת במכשיר או במתקן, אי קשירתם של שרוכי הנעליים ועוד. על מנת לנסות ולהוכיח קשר ישיר בין הפגיעה לרשלנותו של בעל מכון הכושר, ובין הנזק הגופני לעצם האימון – חשוב להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין המיומן ומנוסה בדיני נזיקין.

הפגיעות הנפוצות בחדר כושר

ישנן מספר פגיעות ופציעות, שנפוצות יותר בחדרי כושר בקרב המתאמנים, ולהלן מספר דוגמאות שכיחות:

 

  • פריצה או בלט בדיסק של אחת מחוליות עמוד השדרה, עקב הרמת משקל כבד מדי או שימוש לא נכון באחד המכשירים.
  • אירוע לב עקב אימון שאינו מותאם לרמת הכושר הגופני של המתאמן או שימוש מוטעה במכשירים.
  • שברי גפיים שנגרמים בשל שימוש שגוי במכשירי הכושר או בשל מתקן בלתי תקין.
  • פציעות אחרות עקב מתקנים בלתי תקינים או שאינם עומדים בתקני הבטיחות.


אחריותו של בעל חדר הכושר בעניין זה, היא לוודא שקיימים מספיק מדריכים אשר מנחים את המתאמנים לגבי שימוש נכון במתקנים, הן מבחינת אופן התרגול המתאים לכל מכשיר והן בהקשר של התאמת עוצמת האימון לרמת כושרו הגופני האישי של כל אדם. בנוסף, אמורים מדריכי הכושר להשגיח על מהלך האימונים, ולספק סיוע ועזרה במקרה שאלו נתקלים בקשיים גופניים או אי הבנות לגבי אופן התרגול. יחד עם זאת, גם על המתאמנים מוטלת האחריות לנקוט בכללי הזהירות שמוסברים להם ולהתאמן רק על מכשירים שהם מכירים או קיבלו הנחיות לגביהם.לסיכום, אם נפגעתם במהלך אימון בחדר הכושר, למרות שנזהרתם כפי יכולתכם והבנתכם, ייתכן מאוד שהנכם זכאים לפיצויים בגין נזקי גוף. פנו עוד היום למשרד עורכי דין דוד סער ונשמח להעניק לכם ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, כדי לסייע לכם למצות את זכויותיכם.

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן