אחריות הרשות הפלסטינית בגין נזקי טרור

התקבלה חלקית תביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בו נתבעה הרשות הפלסטינית, בגין נזקים כלכליים שנגרמו לחברה קבלנית לעבודות עפר, בשל פעולות טרור שבוצעו ע"י מחבלים במהלך האינתיפאדה השנייה (ת.א. 6259-04).

לטענת התובעת, כתוצאה מאירועי טרור, נאסר עליה להמשיך בעבודתה הקבלנית למשך זמן רב ובכך נגרמו לה נזקים כספיים רבים, אותם מבקשת התובעת להיפרע מאת הרשות הפלסטינית, האחראית על אותם מחבלים שיצאו משטחה. 

ביהמ"ש המחוזי, קבע כי במסגרת פסקי דין ישראלים רבים נקבע פעם אחר פעם, כי הרשות שיתפה, שידלה או אישררה פיגועים רבים כנגד ישראליים. אמנם מהראיות שבתיק לא עלתה אחריות של הרשות לגבי פיגועים מסוימים שאירעו והטענות שהועלו בתיק מצד התובעת הן טענות כלליות בלבד, אלא שאכן קיימות ראיות להסתה מצידה של הרשות.

אותה הסתה, אשר כאמור הוכחה בתיק זה, מהווה מניע משמעותי לביצוע פעולות טרור כנגד ישראליים ויהודים, באשר הם. יחד עם זאת, על מנת לחייב את הרשות, יש להוכיח קשר ספציפי בין ההסתה ובין אחד מהפיגועים שאירעו, ובנקודה זו, קובע ביהמ"ש המחוזי, הצליחה התובעת להוכיח קשר רק בהתייחס לפיגוע ספציפי אחד בלבד, שאירע בואדי חרמיה, שהמפגע שם היה פעיל תנועת הפת"ח, תנועה המזוהה עם הרשות, ובכך הוכיחה התובעת כי הרשות, נטלה חלק פוזיטיבי בפיגוע הרצחני. 

לסיכום, ביהמ"ש המחוזי קבע כי קיים קשר סיבתי בין הפיגוע הספציפי בואדי חרמיה ובין הנזקים שנגרמו לתובעת. בשאלת גובה הנזק, דן ביהמ"ש בנפרד, הליך בו, תצטרך התובעת להגיש ראיות התומכות בנזק הנטען שנגרם לה. 

משרדנו עוסק ומתמחה בנזיקין, ומעניק ליווי וייצוג בבתי המשפט השונים. ככל שהינך סבור שנגרם לך נזק, תוכל לפנות אלינו ונשמח לבחון זאת ולייצגך.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן