עורך דין תאונות תלמידים

לא כולם יודעים, שכל התלמידים במדינת ישראל מבוטחים בביטוח תאונות תלמידים ייעודי, הממומן מכספי הוריהם באמצעות התשלומים השוטפים.

במקרים שונים ניתן להגיש תביעת ביטוח בית ספר בגין תאונה ונזקי גוף שנגרמים להם, בין אם אלו אירוע בשעות הלימודים או מחוצה להן, בתחומי בית הספר או במקומות אחרים.

בכל פגיעת גוף של תלמיד בעקבות תאונה, ניתן ורצוי לתבוע את חברת הביטוח, בליווי ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי, על מנת לקבל את מלוא הפיצויים להם זכאי התלמיד על פי חוק.

עורכי הדין במשרדנו מנוסים ומכירים את תחום נזקי הגוף בכלל ומקרים של תאונות תלמידים בפרט.
נסו אותנו חייגו 073-7581885 לבדיקת סיכויי התביעה ובירור גובה הפיצויים שתקבלו.

ניתן לומר בכלליות, שכל פגיעת גוף מזכה את התלמיד בקבלת פיצוי מחברת הביטוח ומשרד החינוך. הפגיעות הכלולות במרבית המקרים בפוליסות הביטוח הנהוגות במשרד החינוך כוללות מספר מקרים:

  • מוות מתאונה: מזכה במרבית המקרים את המבוטחים בסכומי פיצויים גבוהים שנעים סביב ה- 150,000 ₪.
  • נכות קבועה: תיקבע על פי תקנות הביטוח הלאומי לקביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה. לא יהיו זכאים לפיצוי אלה אשר אחוז נכותם נמוך מ- 5%, נכות בגין צלקות בלבד, נכות נפשית שלא נובעת מנזק פיזי (למשל הטרדה מינית). מנגד, כל 10% לצמיתות מזכה את המבוטח בסכומים של כ-40,000 ₪, ובמקרים קשים, עשוי להתווסף לכך מענק חומרה של 50% מגובה סך הפיצויים. סכומים אלו עשויים להצטבר לכדי יותר מ-600,000 ₪.
  • נכות זמנית: תקופת אי הכושר אשר כתוצאה ממנה התלמיד מרותק למיטתו או למוסד רפואי ואינו יכול לחזור לפעילות לימודית. ולגבי ההורה, אותה תקופה אשר בגינה הוא נאלץ להעדר מהעבודה. סכומי הפיצויים אותם חייבת חברת הביטוח לשלם במקרים אלו נעים סביב 213 ₪ ליום, ובלבד שהנכות הזמנית היא במשך 90 ימים לפחות. במקרים בהם מצבו של התלמיד מצריך אשפוז בבית חולים, יתווספו לסכומי הפיצויים עוד כ-150 ₪ נוספים לכל יום אשפוז. בנוסף, מגיע למבוטחים גם החזר בגין הוצאות על אמצעי עזר רפואיים, במידה והתלמיד נזקק להם במהלך תקופת נכותו הזמנית.

מה אומר החוק לגבי זמן ומיקום הפגיעה והזכאות לפיצויים בהתאם לכך:

חשוב לציין שהכיסוי הביטוחי לתלמיד חל גם בפגיעות אשר אינן קשורות כלל ללימודים, ואף בגין פגיעות מחוץ לישראל, ובמילים אחרות: 24 שעות ביממה ובכל אתר ואתר, 365 ימים בשנה. בין אם התלמיד היה מעורב בתאונה שקשורה לפעילויות מוסד הלימודים בו הוא לומד ובין אם לאו, פוליסת ביטוח התאונות האישיות לתלמידים מכסה אותו. למען הסר ספק, גם תלמיד שנפגע בעת שחזר מבית הספר ולאחר שעות הלימודים, זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח במסגרת פוליסת ביטוח תלמידים. לא כולם יודעים, וחשוב להדגיש, שלא מדובר בפוליסת ביטוח פרטית שנרכשה על ידי הורים, אלא בביטוח שמוענק לכל תלמיד, על ידי רשות החינוך המקומית שבית הספר בו הוא לומד נמצא בתחום שיפוטה. דמי הביטוח נגבים באופן שוטף ואוטומטי מהוריו של כל תלמיד בית ספר או גן, מגיל 3 ועד לגיל 18, וכלולים בתשלומי ההורים הקבועים. הכיסוי הביטוחי אינו כולל פגיעות כתוצאה מפעולות איבה או מתאונות דרכים, שאת הפיצויים עליהם מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי או מחברת הביטוח במקרה של תאונת דרכים.

מה עושים במקרה של פציעה וכיצד מגישים תביעה?

מובן שבמקרה של פציעה, חשוב בראש בראשונה לדאוג לבריאותו של התלמיד. חשוב ביותר לשמור על כל מסמך שקשור לטיפול בפציעה, לרבות תיעוד של הטיפול והאבחנה הרפואית, וכן קבלות בגין תשלומים שונים הכרוכים בביקורי הרופא או באשפוזים. יש לכלול במסמכים גם קבלות בגין רכישת עזרים רפואיים, קבלת סיוע בניהול משק הבית הנדרש לאור הצורך להתפנות לטפל בתלמיד שנפצע, והוצאות נסיעות לבדיקות ולטיפולים רפואיים וכן אישורי מחלה שקיבלו ההורים. כמו כן, חשוב לצרף גם כל מכתב מרופא או חוות דעת רפואית שקיבלתם. את המסמכים יש להעביר לידיו של עורך דין המיומן בתביעות מסוג זה, על מנת שיכלול אותם בתיק האישי, לצורך מיצוי מלוא הזכויות המגיעות לילדיכם וקבלת סכום הפיצויים המקסימלי שהחוק מאפשר, לרבות החזרים על מכלול ההוצאות הכרוכות במקרה המצער. מזכירות בית הספר תספק לתובע את טופס התביעה, שישמש אתכם כדי לפנות בייצוגו של עורך דינכם לחברה המבטחת. חשוב להדגיש כי קבלת ייצוג משפטי מקצועי מעורך דין המיומן ומנוסה בתחום זה היא חיונית על מנת למצות את מלוא זכויותיכם במקרים אלו, היות וחברות הביטוח פועלות, מטבע הדברים, לטובת האינטרסים האישיים והפיננסיים שלהן. הורים רבים שניסו לטפל בהגשת תביעה כנגד חברת הביטוח בעקבות תאונה לילדיהם באופן עצמאי, גילו שלא מיצו את מלוא הזכויות ולא קיבלו את מרב הפיצויים המגיעים להם.


לסיכום: אם ילדיכם היו מעורבים בתאונה וחלילה נפגעו, חשוב שתדעו כי בהיותם תלמידים הם מוגנים בביטוח תאונות אישיות, וזכאים במקרים מסוימים לקבל פיצויים בסכומים משמעותיים, אשר אמנם לא יבטלו את ההתרחשות המצערת, אך יסייעו לכם להתמודד עם ההשלכות מבחינה פיננסית בצורה טובה יותר. לעורכי הדין במשרד עורכי דין דוד סער בקיאות רבה וניסיון עשיר בייצוג תובעים מול חברות הביטוח במקרים של תאונות תלמידים. אנו נעשה הכל, על מנת לייצג אתכם נאמנה בתביעתכם, לסייע לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם על פי חוק, ולקבל סכום מקסימלי של פיצויים המגיעים לכם, ברגעי המשבר שאתם נאלצים לעבור.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור