פיצוי לעורכת דין שהושפלה במסדרונות בית המשפט

המדובר בתביעת לשון הרע שהוגשה ע"י עורכת דין כנגד בעלת הדין שכנגד בתיק משפחה, בו ייצגה עורכת הדין את הבעל (תאמ 51431-07-17). הנתבעת מצויה הייתה בסכסוך משפחתי בבית המשפט לענייני משפחה עם בן זוגה לשעבר, שיוצג כאמור ע"י התובעת.

באחד הדיונים שנערכו בבית המשפט, בצאתם מאולם בית המשפט, פנתה הנתבעת לתובעת והחלה להקניט אותה בקול רם, תוך הטלת האשמות קשות ומבזות מאוד, חלקן נוגעות לחייה האישיים של התובעת.

על רקע התנהגות פסולה זו של הנתבעת, הוגשה תביעת לשון הרע ע"ס 50,000 ₪.

ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה, תוך שקבע כי אכן מדובר בפרסום לשון הרע אסור, המזכה אותה בפיצוי בסך של 5,500 ₪ בלבד. ביהמ"ש נימק את החלטתו לפסוק פיצוי נמוך יחסית לאמירות הבוטות שנאמרו, בכך שהתובעת לא הצליחה להוכיח כי אמירות אלו נאמרו באוזני אנשים רבים ולא הוכח פוזיטיבית כמה אנשים נכחו במסדרון. 

כמו כן, עצם בחירת התובעת להישאר במקום ואף להמשיך ולהתנצח עם הנתבעת תרמה בהחלט להתלהטות הרוחות ולכך שהנתבעת הטיחה בה דברים קשים.   

משרדנו עוסק ומתמחה דיני נזיקין ובלשון הרע בפרט. משרדנו מעניק ליווי וייצוג בבתי המשפט השונים, וזכה להצלחות לא מבוטלות בתחומי הנזיקין ולשון הרע. ככל שהינך חושש שנפגעו זכויותיך, פנה עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן