כינוי גנאי לעובד בפני מעסיקו כלשון הרע?

עובד חברת מזון טבעי הגיש תביעה כנגד עובדת עירייה, על רקע התבטאויות בלתי הולמות שהשמיע במהלך שיחת טלפון שקיים עם מעסיקו בעניין רישיון העסק של החברה (ת.א. 40936-08-17). בין הכינויים הפוגעניים שהשמיעה הנתבעת באוזני מעסיק התובע היו הביטויים הבאים: "מטומטם", "משוגע", "בלתי נסבל", "חמום מח" ועוד.

התובע העמיד את תביעתו ע"ס של 100,000 ₪ פיצוי בנימוק כי הושפל באוזני מעסיקו והאמירות נועדו לפגוע במשלח ידו. 

ביהמ"ש דחה את התביעה, לאחר שהאזין לשיחה שהוקלטה, ממנה עלה, כי השיחה אינה כפי שנחזית מכתב התביעה של התובע, שכן הנתבעת התקשרה למעסיק במטרה לסייע ולקדם את רישוי העסק ובהחלט לא במטרה לקנטר ולפגוע בשמו של התובע. 

זאת ועוד, התובע באמצעות בא כוחו לא טרח לחקור את הנתבעת על תצהירה (טעות בסיסית עד כדי רשלנות מקצועית – ד.ס.) ובכך למעשה אישר את טענתה, לפיה בעבר הגיע למשרדה צעק קילל והשתולל. ביהמ"ש קבע, כי מאחר וזו דרך התנהגותו של התובע, הרי שממילא התבטאויות הנתבעת בשיחת הטלפון, היו בסך הכל תיאור התנהגותו של התובע במשרדה ומשכך חוסה היא תחת טענת ההגנה "אמת דיברתי".

לגבי הכינוי "מטומטם" קובע ביהמ"ש, כי לא כל גידוף פירושו לשון הרע, ואף לא כינוי זה. יחד עם זאת, יש לשים לב, כי יתר הכינויים שנאמרו ע"י הנתבעת עולות בהחלט לכדי לשון הרע, אלא שבשל התנהגותו של התובע במשרדה של הנתבעת, חוסה היא כאמור, תחת טענת ההגנה הקבוע בחוק.   

לסיכום התביעה נדחתה והתובע חוייב בהוצאות הנתבעת בסך של 10,000 ₪.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן