פיצוי בגין פרסום לשון הרע בפייסבוק

מאת:

המדובר בתביעת לשון הרע ע"ס 100,000 ₪, שהגיש בעלים של עסק לאחזקת בתים משותפים, כנגד זוג דיירים בבניין לו סיפק שירותים (ת.א. 40277-06-16). במסגרת התביעה טען התובע, כי הנתבעים יצרו דף פייסבוק, שבו הזהיר את הציבור מפני התובע וטען שם כי "עקץ" הוא בניינים אחרים באזור.

כן כינו הנתבעים את התובע כנוכל וגנב. הנתבעת, רעייתו של הנתבע, שיתפה פרסום זה בדף הפייסבוק האישי שלה, והפרסום השלילי הופץ מיד ליותר מ- 200 אנשים. 

ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה, עת פסק כי המדובר בביטויים שחוצים את גבול המותר וברי כי מדובר בלשון הרע. לגבי הנתבעת קבע ביהמ"ש, כי יש לאמץ הלכה שקבע בית המשפט המחוזי, לפיה שיתוף פוסט בפייסבוק מהווה הוצאת לשון הרע, זאת בניגוד לפעולת הלייק, שאיננה עולה כדי לשון הרע. (ראו מאמר בעניין זה באתר).

ביהמ"ש דחה את טענת הנתבעים להגנת אמת בפרסום, שכן לא כל סכסוך כספי בין צדדים הופך את אחד הצדדים לנוכל, רמאי וגנב. כן קבע ביהמ"ש, שהגנות חוק לשון הרע, אינן חלות על כינויי גנאי פוגעניים חסרי פרופורציות למחלוקת, שבמקרה דנן הינה מחלוקת עסקית שגרתית. 

ביהמ"ש חייב את הנתבעים בפיצוי התובע בסך של 20,000 ₪ ובהוצאות משפט בסך של 5,000 ₪. 

ועל זה נאמר, כי כל הנותן דרור ללשונו, עתיד לשלם על כך ביוקר, כאן, וכל שכן, שם. 

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

                                                                                                                       דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן