המדובר בתביעת לשון הרע שהוגשה כנגד עורכת דין ע"י לקוחה שלה לשעבר. השתיים נפגשו בבית המשפט על רקע תביעת שכר טרחה שהגישה עורכת הדין כנגד הלקוחה. בתום הדיון בין הצדדים, בעודם עומדים במסדרון בית המשפט, פנתה עורכת הדין אל בא כוחה החדש של הלקוחה ואמרה לו את המשפט הבא: "כדאי לך לקחת מאלה את התשלום מראש, היא נוהגת לא לשלם לאף אחד".

בעקבות דברים אלו, הגישה הלקוחה תביעת לשון הרע כנגד עורכת דינה (ת.א. 22452-12-15).

בימ"ש השלום דחה את תביעת לשון הרע, בנימוק, כי אין באמירה זו של עורכת הדין כלפי הלקוחה, משום פרסום המהווה לשון הרע, זאת בשל נסיבות אמירתם. ביהמ"ש מבאר ומסביר, כי המשפט הפוגעני נאמר בסמוך לאחר הדיון ועל רקע המחלוקת הכספית שנדונה במסגרת ההליך.

ביהמ"ש הוסיף וציין, כי הנטייה בפסיקה היא שלא לראות בנסיבות שכאלה, משום לשון הרע, כי אם דברים שנאמרו כהבעת תסכול וזעם על רקע הסכסוך הכספי.

לאור זאת, ובשל הוראות סעיף 13 (5) לחוק איסור לשון הרע, המקנה הגנה לפרסום שנאמר תוך כדי דיון משפטי, פסק ביהמ"ש לדחות את התביעה ובשל התנהלות עורכת הדין, לפטור את התובעת מתשלום הוצאות.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה, ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.  

דוד סער, עו"ד

דילוג לתוכן