גניבת רכב בשל השארתו מונע אינה במסגרת הכיסוי הביטוחי

מאת:

לרבים מאיתנו ישנם לעיתים קרובות סידורים קטנים אותם יש לעשות. בעיית החנייה הינה בעיה נפוצה כמעט בכל עיר בארץ ועל כן, השארת הרכב מונע חוסם רכב חונה אחר ו'קפיצה' קטנה לחנות הסמוכה, הינו דבר שבשגרה, אלא שיש לדעת, שדפוס פעולה זה, עלול לעלות לך ביוקר, במקרה של חלילה גניבת רכבך.

כך אירע לתובע בתא"מ 40765-01-16, שרכבו נגנב לאחר שהושאר מונע ליד חנות אליה נכנס. הרכב נגנב וחברת הביטוח סירבה לשלם את תגמולי הביטוח. לטענת התובע בכתב תביעתו, העמיד הוא את רכבו במרחק של 2 מטרים מהחנות, כאשר שדה הראיה לרכב היה פנוי.

הנתבעת מנגד, הפנתה לסעיף בפוליסה הקובע מפורשות, כי על המבוטח להוציא את מפתחות הרכב ממתג ההצתה בכל עת שברכב לא מצוי אדם בוגר. 

ביהמ"ש קיבל את עמדת הנתבעת ודחה את תביעתו של התובע. ביהמ"ש קבע כי מבחינת מדיניות אין לאפשר הכרה ברכב כמאויש במקרה בו נהג מותיר את הרכב מונע כאשר נכנס הוא לסידוריו בחנות סמוכה, ואין שום משמעות למרחק שבינו ובין הרכב.  

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

                                                                                                                       דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן