עורך דין נזקי רכוש

נזקי רכוש הנגרמים לדירה בשל שריפות והצפות, פריצות לבית ולרכב ותאונות דרכים, הם רק חלק מהמקרים בהם רכושך יכל להיפגע.

ברוב המקרים פוליסות הביטוח יגנו עליך ויכסו את היקפי הנזק, עם זאת חברות הביטוח נוטות להתחמק מאחריות, לדחות תביעות נזקים או לשלם סכום שאינו משקף את היקף הנזק האמיתי.

עורך דין נזקי רכוש מטעמנו ריכז כאן את כל המידע הרלוונטי על התנהלות נכונה במצבים בהם רכושכם ניזוק בין אם מדובר בתביעת נזקים לאחר שריפה, הצפה או תביעת נזקי פח לרכב.

להתייעצות עם עו"ד תביעות רכוש ונזקים חייגו 073-7581885

נזקי הרכוש השונים

 • שריפה ודליקה: במקרה של נזקים לבית בגין שריפה או דליקה, ובמידה והנפגע מבוטח בפוליסת ביטוח דירה, עסק ו/או תכולת דירה, ניתן לתבוע את חברת הביטוח. במידה וכספי הפיצויים ששולמו הנם נמוכים מדי, או שההיענות של חברת הביטוח לוקה בחסר, ניתן להיעזר בייצוג משפטי כדי לעמוד על זכויותיו של המבוטח. תקופת ההתיישנות על אירוע שריפה עומדת על שלוש שנים ממועד השריפה, ומניינה אינה נעצרת במקרה של התכתבות מול חברת הביטוח, אלא רק עם הגשת תביעה בבית משפט.
 • הצפה ושיטפון: במידה ונגרמו לביתכם נזקים בשל הצפה או שיטפון, ובמידה והנכם מבוטחים בפוליסת ביטוח דירה, עסק ו/או תכולת דירה, ניתן לתבוע את חברת הביטוח. במידה וכספי הפיצויים ששולמו לכם היו נמוכים מדיי, או שההיענות של חברת הביטוח אינה משביעת רצון, רצוי להיעזר בייצוג משפטי כדי למצות את זכויותיכם. תקופת ההתיישנות על אירוע הצפה עומדת על שלוש שנים ממועד ההצפה, ומנייתו אינה נעצרת במקרה של התכתבות מול חברת הביטוח אלא רק עם הגשת תביעה בבית משפט.
 • פריצה: אם פרצו לביתכם או לבית העסק וגנבו לכם רכוש יקר ערך או גרמו נזק לדירתכם, ובמידה ואתם מבוטחים בפוליסת ביטוח דירה, עסק ו/או תכולת דירה, תוכלו לתבוע את חברת הביטוח שלכם. במידה והיענותה של חברת הביטוח לא עונה על ציפיותיכם, או שכספי הפיצויים שמוצעים לכם מסתכמים בסכום נמוך מדי, מומלץ שתיפנו לייעוץ משפטי, על מנת למצות את זכויותיכם. שימו לב שתקופת ההתיישנות על אירוע פריצה עומדת על שלוש שנים ממועד הפריצה, וספירתו אינה נפסקת במקרה של התכתבות מול חברת הביטוח אלא רק עם הגשת תביעה משפטית.
 • רכב – נזקים, פריצה או גניבה: במקרים בהם רכבכם נגנב או ניזוק במהלך פריצה, תאונת דרכים או חלילה במזיד, יש באפשרותכם לתבוע את חברת הביטוח, במידה ואתם מבוטחים בביטוח צד ג' ו/או ביטוח רכב מקיף, וכן את הנהג או בעלי רכב אחר שהסב לכם נזק. לכאורה, הליך תביעתה של חברת הביטוח אמור להיות קל ופשוט, שכן לשם כך אנו מבטחים את רכבינו. אך הלכה למעשה, חברות הביטוח עושות, לעתים קרובות, כל שביכולתן כדי להתחמק מתשלום דמי הביטוח או לכל הפחות, על מנת לצמצם את גובה הסכום המשולם למבוטח. במקרים אלו מומלץ להיעזר בייצוג משפטי על מנת למצות את זכויותיכם ולקבל את מלוא סכום הפיצויים המגיע לכם על פי חוק.
 • תביעת חברת הביטוח במסגרת פוליסת עבודות קבלניות: פוליסת עבודות קבלניות מבטחת את הקבלן או היזם מפני נזקים שכרוכים בביצוע הפרויקט, כדוגמת נזק למבנים או לציוד המקצועי או נזקי גוף שעלולים להיגרם למי מעובדיו המועסקים על ידו. במקרים רבים חברות הביטוח מערימות קשיים על תשלום הפיצויים בקרות מקרה הביטוח, או משלמות סכום הנמוך מערך הנזק האמתי. במצבים אלו יכול הניזוק להגיש תביעה באמצעות עורך דין מנוסה כנגד חברת הביטוח בבית משפט, על מנת למצות את זכויותיו.
 • תביעות סחורה בהעברה: במקרים של נזק או אובדן של סחורה במהלך העברתה בכלי רכב ממקום למקום, ובמידה והייתה מבוטחת בפוליסה מתאימה, אמורה חברת הביטוח לכסות את מלוא שוויו האמתי של הנזק שנגרם. היות וחברות הביטוח עושות כמיטב יכולתן למצוא עילות לדחיית תביעות לקוחותיהן ו/או למזעור סכום השיפוי, רצוי להיעזר בייצוג משפטי מקצועי, על מנת למצות את מלוא סכום הפיצויים המגיע לכם על פי חוק.

שלושת מסלולי התביעות העיקריים בנזקי רכוש

למרות ריבוי מקרי התביעות בגין נזקי רכוש, אשר הרשימה שלעיל מפרטת חלק מהשכיחים שבהם, ניתן לחלק את אופן הטיפול המשפטי בכולם לשלושה מסלולים עיקריים:

 1. תביעות בגין נזקי רכב: מסלול התקף במצבים בהם התובע אינו מבוטח בפוליסה רלוונטית או שאינו מעוניין להפעילה.
 2. תביעות בגין השתתפות עצמית וביטול הנחת היעדר התביעות בדמי הביטוח: מסלול המותאם למבוטחים שהפעילו את פוליסת הביטוח, אך רוצים לתבוע את דמי ההשתתפות שנגבו מהם בסכומים גבוהים מידיי ובאופן לא מוצדק, או כשהפעלת הפוליסה התבררה כבלתי משתלמת למבוטח בשל העלאה של תשלומי דמי הביטוח באופן שאינו סביר לאחר שיפויו.
 3. תביעות של מבוטחים פרטיים כנגד החברה המבטחת אותם: מסלול שמתאים במקרים בהם פוליסת הביטוח הופעלה, אך סכום הפיצויים היה נמוך מהראוי או בלתי מוצדק.

לכל אחד מהמסלולים ישנם מסמכים מסוימים הנדרשים לצורך הגשת התביעה, ודרך אחרת להתנהל על מנת לקדם פסיקה שתמצה את זכויותיו של התובע. במקרים בהם התביעה תוגש בבית משפט לתביעות קטנות, מומלץ לקבל ייעוץ משפטי לפני הפנייה, כדי לקדם התנהלות מושכלת שתביא לתוצאה המיטיבה ביותר עבור התובע. אפשרות נוספת היא לפנות לבית משפט השלום בייצוג משפטי מקצועי.


לסיכום: אם נגרם נזק כלשהו לרכבכם, לדירתכם, לעסק שלכם או לרכוש אחר שברשותכם, ייתכן מאוד שתוכלו לקבל פיצויים מחברת הביטוח או מהמעורבים באירוע המצער.

גם אם כבר קיבלתם פיצויים אך אלו אינם משקפים את ערכו האמתי של הנזק – יש באפשרותכם למצות באופן מלא יותר את הזכויות המגיעות לכם. אל תתפשרו על הזכויות המגיעות לכם על פי חוק!

פנו עכשיו למשרד עורכי דין דוד סער לקבלת ייעוץ בעבור תביעת נזיקין מטעם עו"ד נזקי רכוש, ותוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאנו נייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, עד למיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכם.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

  ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

  דילוג לתוכן