פיצוי בגין תקיפת תלמיד ישיבה

מאת:

המדובר בבחור ישיבה, אב לחמישה ילדים, אשר הותקף ע"י שני בחורים ערבים בעיר העתיקה בירושלים. הנתבעים היכו את התובע קשות, בעטו בפניו ובראשו, והכל מחמת עצם היותו של התובע, יהודי! כנגד התובעים נפתח הליך פלילי, שבסיומו חוייבו לשלם פיצויים לתובע בסך של 10,000 ₪ כל אחד.

בתביעה אזרחית הנגררת לפלילים, שהגיש התובע כנגד הנתבעים, עתר התובע לקבל פיצוי בסך של יותר ממיליון ₪, זאת שעה שגרמו לו לנכות בשיעור של 15% (ת.א. 19833-09-15).

ביהמ"ש המחוזי דן בתביעה, אשר כידוע היות ומדובר בתביעה אזרחית נגררת, הרי שהדיון נסוב סביב שאלת גובה הפיצוי בלבד, ופסק כי על הנתבעים לפצות את התובע בסך כולל של יותר מ- 289,000 ₪, זאת לאחר ניכוי גמלאות האיבה אותם מקבל הוא מביטוח לאומי וכן ניכוי של הפיצויים שנפסקו לזכותו בהליך הפלילי. 

בעניין שאלת אובדן כושר השתכרותו של התובע, סבר ביהמ"ש כי בניגוד לטענת התובע, הרי שבמרוצת הזמן חזר התובע למרבית עיסוקיו ערב התקיפה, למעט עיסוקו כנגן בשמחות. חישוב שערך ביהמ"ש המחוזי, הביא אותו לאובדן כושר השתכרות לעתיד בסך של כ- 200,000 ₪. 

כן פסק ביהמ"ש לתובע פיצוי בגין הזדקקותו לעזרת הזולת, בסך של 9,000 ₪ ולרבות פיצוי בגין הכאב והסבל שהסבו לו הנתבעים, בסך כולל של 180,000 ₪, סכום נמוך יחסית, לאור העובדה שהפגיעה הפיסית בתובע הייתה נמוכה יחסית, כמו גם הפגיעה הנפשית בו. 

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

             

                                                                                                          דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן