5 בדיקות שחשוב לבצע בטרם בחירת עורך דין פלילי

מאת:

אין ספק כי בחירת משרד עורך דין פלילי היא איננה בחירה קלה ואינה משימה פשוטה כלל. בחירה של משרד עורכי דין, הינה בחירה אשר עשויה להשפיע ישירות על ההליך המשפטי בכלל ותוצאות הטיפול בתיק התביעה בפרט. לכן, ישנן כמה בדיקות שחשוב לבצע לפני שבוחרים את משרד עורכי הדין לטיפול במקרה הדורש התערבות משפטית, בדיקות אשר יאפשרו לכם להיות בטוחים בכך שאתם מבצעים החלטה נכונה, וכי עורך הדין בו אתם בוחרים יעניק לכם את השירותים המשפטיים הטובים ביותר.

לפני פנייה לעורך דין – בודקים

בכדי לבצע בחירה מושכלת, בחירה שתראה תוצאות טובות בהמשך, להלן 5 טיפים בסיסיים, ויחד עם זאת חשובים לאיתור הגורם המייצג בפני ערכאות המשפט, טיפים לסיוע והצלחה במשימה של בחירת איש המקצוע, המשפטן, עורך דין פלילי מתאים למקרה שלכם.

  1. ניסיון – נושא ראשון שחשוב לבדוק הוא הניסיון של משרד עורכי הדין. ככל שמדובר במשרד ותיק יותר אשר עורכי הדין בו מנוסים יותר, כך אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים כי אתם מקבלים שירותים מקצועיים בהתאמה לצרכים שלכם. הניסיון של עורכי הדין, כמו בכל תחום אחר, משפיע על התוצאה ועל איכות השירות שהם מעניקים באופן משמעותי.
  2. תחומי התמחות – לא מספיק לבחור משרד עורכי דין בעל התמחות בתחום הפלילי באופן כללי, אלא מומלץ לבחור משרד בעל התמחות בתחום הספציפי לו אתם זקוקים. תחום המשפט הפלילי כולל נושאים רבים כמו הונאות, הלבנת כספים, אלימות, תקיפות חמורות, רצח, שוד, ועוד, ולכן חשוב לבחור במשרד אשר מתמחה בתחום הספציפי בו עוסק ההליך המשפטי שלכם, כך שהשירות שתקבלו יתאים לצרכים שלכם באופן הטוב ביותר.
  3. מוניטין – לפני בחירה של משרד עורכי דין בדקו היטב את המוניטין של המשרד. בחירה של משרד בעל מוניטין חיובי, ובחירה של משרד מומלץ על ידי לקוחות רבים, היא הבחירה הנכונה ביותר שתוכלו לבצע.
  4. חיבור אישי – נושא נוסף שחשוב לבדוק קשור למידת החיבור האישי שלכם עם עורך הדין אשר יטפל בתיק שלכם. חשוב לבחור במשרד אשר עורך הדין אשר מועסק בו ומטפל בכם הינו עורך דין אשר מבין את האופי שלכם, את הרצונות שלכם ואת הסיפור כולו בצורה נכונה, וכן עורך דין אשר אתם חשים חיבור אישי אליו. אם לא תתחברו אל עורך הדין יהיה לכם לעיתים קשה לקבל את העצות שלו, בייחוד אלו שיראו לכם פחות הגיוניות, מה שעלול לפגום בהליך המשפטי כולו ותוצאותיו.
  5. לקוחות המשרד – הבדיקה האחרונה שיש לבצע נוגעת ללקוחות הנוספים של המשרד. חשוב לוודא כי המשרד לא מייצג לקוחות אשר קשורים אף הם לתיק שלכם, בכדי למנוע מצבים של ניגוד עניינים, גם אם המשרד מקצה שני עורכי דין שונים לטיפול בתיקים הללו.

 

תשובה לכל שאלה
באתר "מה הסיכוי?" תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה שיש לכם מאת עו"ד דוד סער וצוות המשרד. אם אתם מנסים לאתר עורכי דין מקצועיים, אתם מתלבטים באיזה משרד כדאי לכם לבחור, לא יודעים כיצד הליך משפטי נערך, או הייתם שמחים לקבל מידע נוסף, מוזמנים לפנות לצוות המשרד דרך האתר או טלפונית, ותקבלו תשובה מקצועית ומהירה לכל הרהור או שאלה שבראשכם עולה.

המאמר באדיבות: עורך דין פלילי אסף דוק

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור