פיצוי של יותר מ- 700,000 ₪ לכדורגלן שנפצע במהלך משחק כדורגל

מאת:

המדובר בכדורגלן יליד 1981, אשר במהלך משחק ידידות שנערך בין קבוצתו ובין קבוצת כדורגל אחרת, ניתר לגובה, על מנת להגיע לכדור שהוגבה לעברו, ובעת שנחת על הדשא, נקלעה רגלו לתוך בור מוסתר שהיה במגרש. כתוצאה מכך, הסתובבה ברכו השמאלית ונגרמה לו נכות בשיעור של יותר – 35%.

תביעת נזיקין שהגיש התובע כנגד בעלת המגרש, העירייה המקומית וההסתדרות, התבררה בבית המשפט המחוזי בחיפה (ת.א. 1835-05-16), אשר קיבל את התביעה במלואה.

בפסק דינו, קובע ביהמ"ש כי אכן במשך תקופה ארוכה בת כ- 20 שנה, החזיקה קבצת הכדורגל במגרש וממילא חובתה הייתה לתחזקו באופן שוטף, כך שהשחקנים המשחקים עליו, לא יחשפו לסיכונים כלשהם.

בורות במגרש כדורגל הינם תופעה שכיחה, ומשום כך, חובה מוגברת היא על מחזיקי המגרש, לדאוג על בסיס יומי, לערוך ביקורת במשטח ולכסות בורות שנוצרו, זאת על מנת למנוע תאונות מסוג זה שאירע לתובע.

 

ביהמ"ש קבע כי האחריות המלאה היא של מחזיקת המגרש ומנגד פטר את העירייה ואת ההסתדרות מחובה כלשהי.

על יסוד הראיות שהונחו לפניו, קבע ביהמ"ש, כי על קבוצת הכדורגל מחזיקת המגרש, לפצות את התובע בסך כולל של כ- 650,000 ₪ בתוספת 120,000 ₪ הוצאות משפט. מנגד, חייב ביהמ"ש את התובע בהוצאות שתי הנתבעות שהתביעה כנגדן נדחתה, בסך של 25,000 ₪ כל אחת.

 

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

 

                                               דוד סער, עו"ד

 

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור