פיצוי בגין פרסום טראגי שגוי

מאת:

במהלך חודש יולי 2014 פרסם אחד מאתרי החדשות באינטרנט ידיעה לה צורפה תמונה של התובע, לפיו נפל הלה כחלל צה"ל במבצע "צוק איתן". לפשר שגגה זו, הגיש התובע יחד עם בני משפחתו תביעה כנגד אתר החדשות לקבלת פיצוי בגין עוגמת נפש.

לטענת התובעים בכתב תביעתם (ת.א. 703-12-16), עם חשיפתם לפרסום, שהו הם דקות ארוכות במצב נפשי קשה מאוד, אל מול הידיעה המרעישה אודות פטירת קרובם. תביעה שהגישו לקבלת פיצוי על סך 150,000 ₪ התבררה בבית המשפט השלום.

 

ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה, ונימק כי עצם פרסום תמונת התובע היה בה כדי להוביל לסיכון סביר, שמי ממכריו ומשפחתו יאימינו, כי אכן מדובר בו ויתכן שאכן נהרג. ביהמ"ש לא נותר אדיש לפשר עדויות התובעים אודות הסבל הנפשי והטראומה שחוו נוכח הפרסום השגוי.

 

ביהמ"ש פתח בביקורת כלפי אתרי החדשות, וציין כי מן הראוי שינקטו משנה זהירות בטרם מפרסמים הם ידיעות ובפרט ידיעות רגישות שכאלו.

 

ביהמ"ש אמנם קיבל את התביעה במהותה, אלא שלאור העובדה שהתובעים לא גיבו את טענותיהם באשר לנזקים הבריאותיים שנגרמו להם, בחוות דעת רפואית, כמצוות תקנות סדר הדין האזרחי, הרי שלא היה בידם להוכיח את עוולת הרשלנות כלפי הנתבעת.

 

בסופו של יום, פסק ביהמ"ש פיצוי בגין עוגמת הנפש בלב שהסבה הידיעה לכל אחד מהתובעים, בסך של 5,000 ₪ לכל אחד ובסך כולל של 30,000 ₪.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן