עורך דין נזיקין בתל אביב

מאת:

תביעות נזיקין הן מגוונות ורבות, ועוסקות בתחום נזקי הגוף והרכוש. אנשים פרטיים ומסגרות שרואות עצמן נפגעות, כשלהן נגרם נזק לרכוש או לגוף, רשאיות לפנות לעורך דין נזיקין אשר ייצג אותן וזאת כדי לקבל את הפיצוי הראוי.

משרד עורכי דין דוד סער מתמחה בייצוג תביעות נזיקין, וצבר ניסיון משפטי רב מהיווסדו בשנת 2001. משרדנו יושב במרכזה של תל אביב, ואנו מזמינים אתכם להשאיר לנו פנייה או ליצור איתנו קשר טלפוני לייעוץ משפטי ראשוני.

במעמד השיחה הראשונית, נבחן כיצד נוכל לסייע לכם ואת מידת הצורך בנקיטת הליכים משפטיים.

כדי לסבר את האוזן, במאמר המידע שלהלן נרחיב מעט על ענף הנזיקין והיבטיו המשפטיים.

מה הן השאלות המשפטיות שעולות בתביעת דיני נזיקין?

בתחום דיני הנזיקין מתקיים דיון יסודי ומעמיק הנוגע לשתי שאלות עיקריות:

האחת, האם ישנה אחריות של הגורם המואשם בנזיקין?

כשעל השאלה השנייה ניתן לענות לאחר שמצאנו מי הגורם או הגורמים האחראיים והיא – מה גובה הפיצוי שמגיע לאדם או למסגרת שניזוקו?

במקרים בהם מדובר בתביעות נזיקין בשל נזקי גוף, חשוב להכיר כי מדובר לרוב בהליך משפטי ארוך, מורכב ומייגע וזאת בשל הקושי להוכיח את אשמתו של מי שחשוד כגורם המזיק.

לעורך דין נזיקין הידע, הניסיון והיכולת להביא את בית המשפט להבין כי הנתבע הוא אכן הגורם המרכזי ואף הבלעדי לנזק שנגרם ללקוח שלו. כל זאת, תוך הבאת טיעונים המגובים בראיות.

מהו שיעור הפיצוי בתביעת נזיקין?

שיעור הפיצויים בתביעות נזיקין משתנה ממקרה למקרה.

בית המשפט שדן בכל מקרה בודק, קודם כל, האם התביעה ראויה להתקבל בשאלת האחריות. בהמשך, בית המשפט יחשב את מידת הנזק הממוני – חישוב של הפסדים והוצאות עתידיות וזאת בהתבסס על מידע מהעבר, נתוני השתכרות וכיו"ב' ואת מידת הנזק הלא ממוני – זה המתייחס למידת הסבל והכאב של אותו אדם שניזוק.

מסכום הפיצוי שיקבע בית המשפט חשוב להכיר כי לתובע יופחתו גובה הסכומים שאותם הוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי בגין אותה פגיעה.

איסוף מסמכים ועדויות רלוונטיים לתביעה

כמו בלא מעט תביעות אחרות, גם כאן חשוב להדגיש כי איסוף מסמכים ועדויות לנזק שנגרם הינו משמעותי וחשוב לאין שיעור.

חלק ניכר מהמסמכים שיש לאסוף הינם מסמכים רפואיים המתעדים לאורך זמן ובאופן רצוף ועקבי את הטיפולים שלהם נזקק התובע בשל הנזק שנגרם לו.

במקרים רבים, עורכי הדין מנחים את לקוחותיהם להעביר כל מסמך רפואי הרלוונטי לתביעה בצורה מסודרת ולהיות זמינים עבורם.

לצד איסוף מסמכים רפואיים חשוב לברר האם קיים צילום וידאו המתעד את האירוע שבו נגרם הנזק. במקרים רבים של נפילה ברחוב או בבית עסק, קיימות מצלמות במעגל סגור אשר תיעדו את רגע הפגיעה והנזק שנגרם והן מהוות כלי משמעותי בתביעה, לפיהן יוכל בית המשפט להתרשם כיצד ניזוק התובע.

במקרים בהם לא היה תיעוד של הנזק, חשוב כמובן לדאוג ולתעד בתמונות סטילס או בנייד את המקום בו נגרם לנו הנזק.

קיימים מקרים בהם לאחר שאדם נפגע, נפל וניזוק בשל מדרכה משובשת והוא חוזר לאחר יום למקום האירוע על מנת לצלם את המפגע, הוא מגלה כי עובדי העירייה מיהרו לתקן את אותו מפגע בתוך שעות ספורות מהרגע שנודע להם על הפגיעה. אי לכך, חשוב עד מאוד לדאוג לצילום מקום המפגע בסמוך לפגיעה עצמה.

אלמנט נוסף וחשוב הוא איסוף עדויות של אנשים אשר יכולים לחזק את תביעתכם. אנשים שהיו עדים לנזק שנגרם לכם.

התייעצו איתנו

בחיפושכם אחר עורך דין נזיקין בתל אביב וסביבתה, משרדנו ישמח להיות לכם לעזר ולייצג אתכם נאמנה.

למידע נוסף, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פנייה ואנו נשוב אליכם בהקדם.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן