פיצויי נזיקין בשל סרבנות למתן גט

מי מאתנו לא שמע על בעלים אשר מסרבים לתת גט לנשותיהם ומשתמשים בכך למטרות לחץ בעניינים שונים. ברור לכל כי אשה המסורבת גט עוברת סבל גדול אשר גולש לתחומים שונים בחייה. בין היתר, מנועה היא מלהקים לעצמה חיים חדשים עם בן זוג חדש, פרנסתה נפגעת ותחושת התסכול שלה מרקיעה שחקים.
החוק איפשר לבית הדין הרבני הטלת סנקציות שונות ששימשו כ"שוט" נגד סרבני גט אלו. בין היתר ניתן לעכב יציאתו מן הארץ של סרבן הגט כמו"כ, לבטל דרכונו, לשלול ממנו את רשיון הנהיגה, לאסור עליו לעבוד במשרות ציבוריות וכן הגבלות שונות על חשבון הבנק שלו.  לכל אלה נוספו בשנים האחרונות סנקציות נוספות מתחום דיני הנזיקין. החל משנת 2000 החלו שופטי ישראל להכשיר מסלול פיצוי חדש המאפשר לעגונה לתבוע בגין נזקים לא ממוניים עבור שנות העגינות.
מהם נזקים לא ממוניים?
התשובה היא במישורים של כאב וסבל ועוגמת נפש.  כמו"כ שופטים החלו לדון בתביעות כאלו כפי שדנים בתביעות נזיקיות לכל דבר ועניין.
 
דוגמא: בימים אלו ממש נתן כב' השופט מנחם הכהן מירושלים החלטה תקדימית המרחיבה את מעגל הפיצוי ומאפשרת באופן תיאורטי לתבוע פיצוי מסרבן גט גם כאשר בית הדין לא חייבו במתן גט. השופט אף הרחיב את החבות גם כנגד אחיו של סרבן הגט, במידה ויוכח כי השפיע עליו שלא לתת גט.  לדעת כב' השופט הכהן בפסק דין שנתן בעניין סרבן גט, קבע הוא פיצוי כולל של 425,000 ₪ כפיצוי עונשי נגד הבעל.  כב' השופט צבי ויצמן במקרה אחר, פסק סך של 711,000 ₪ פיצוי עונשי על סרבן גט.  דבר זה מן הראוי שיחלחל לתודעה של סרבני הגט למיניהם.
עורך דין דיני משפחה מסוגל להשפיע על החלטתו של בית המשפט לטובת הלקוח שלו ולהשיג את מטרתו בקבלת גט. ייצוג על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה יאפשר לו לשלוט בתנאי הסכם גירושין ותוצאותיו. אל תשכחו שעורך דין בענייני משפחה יכול לא רק לזרז את הליך הגירושין, אלא גם לסייע להימנע ממכשולים שיכולים להפריע לקבלת תוצאות חיוביות ורצויות.
מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן