פיצוי לאישה שגורשה בעל כורחה

מאת:

במאמר זה תקראו על פיצוי לאישה שגורשה בעל כורחה. האישה הגישה תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בטבריה בטענה שהבעל עשה כל שיכל על מנת לגרום לה לעזוב את הבית וגירש אותה ללא הסכמתה.

לבית משפט לענייני משפחה בטבריה הוגשה תביעה של אישה מוסלמית כנגד בעלה, בטענה כי היא התחתנה עימו ולאחר שנודע לו כי הוא אינו יכול להביא ילדים לעולם, החל להתנהג אליה באלימות ועשה כל שלאל ידו על מנת לגרום לה לעזוב את הבית, עד בסופו של דבר גירש אותה בעל כורחה וללא הסכמתה.

האישה הגישה תביעה לבית המשפט לענייני משפחה לקבלת פיצוי, בטענה כי מאחר והינה בת 36 ולנוכח גילה אין באפשרותה להינשא שוב, כמו כן לאור הגירושין היא איבדה את הזכות למזונות, נפגע שמה הטוב ומצבה הנפשי רעוע.

התביעה נידונה בפני כבוד השופט אסף זגורי מבית המשפט לענייני משפחה בטבריה (תמ"ש 14999-12-10 ת.ע. נ' ש.ס ת.ס נ/ ש.ס).

הבעל לא הכחיש כי הוא גירש את האישה, אולם טען כי היא סירבה לשלום בית ולא הותירה לו כל ברירה, וכי משהגישה בקשה בעזרת עורך דין גירושין, הרי שנתנה הסכמתה לגירושין. עוד טען כי נפסק לה מוהר של 30,000 ₪.

כבוד השופט שדן בתיק קבע כי לאישה שגורשה מביתה בעל כורחה זכות מוקנית לתבוע פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לה בעקבות הפרת הוראת חוק העונשין, על פיה גירוש ללא הסכמה הינה עבירה פלילית.

עוד קבע כבוד השופט כי במקרים מעין אלה נוהגים בתי המשפט לפסוק סכום גלובאלי על דרך האומדנא ועל כן, קבע כבוד בית המשפט כי במקרה דנן נקבע כי לאישה יש ליתן מוהר בסך 30,000 ₪ ובהנחה כי הנישואין לא היו מחזיקים מעמד זמן רב ובשל התנהגותו של הבעל, יש לחייבו בפיצוי האשה בסך של 60,000 ₪.

 

בנושא זה יש להתייעץ עם עורך דין גירושין באמצעות שאלון קצר בעמוד הקטגוריה הראשית אשר יעזור לנו לברר את סיכוייך.

משרד עורכי דין ד"ר דוד סער

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן