ניכור הורי הוביל להוצאת הקטין מידי האב

המדובר בבקשת למתן צו הגנה ביחס לקטינים, אשר הוגשה ע"י אביהם כנגד אמם של הקטינים (ה"ט 1379-09-18). במסגרת בקשתו, טען האב, כי האם נוהגת כלפי הקטינים באלימות פיסית ומילולית קשה ועל כן יש להגן עליהם מפניה, בדרך של הוצאת שלושת הילדים ממשמורתה למשמורת האב.

המדובר בבקשת למתן צו הגנה ביחס לקטינים, אשר הוגשה ע"י אביהם כנגד אמם של הקטינים (ה"ט 1379-09-18).  במסגרת בקשתו, טען האב, כי האם נוהגת כלפי הקטינים באלימות פיסית ומילולית קשה ועל כן יש להגן עליהם מפניה, בדרך של הוצאת שלושת הילדים ממשמורתה למשמורת האב.

 

ביהמ"ש דחה את בקשת האב, ויתרה מכך, הורה אף על העברת הקטין שהיה במשמורת האב, למשמורת האם. במסגרת נימוקי פסק הדין, קבע ביהמ"ש כי מחומר הראיות עולה כי הקטין המצוי בחזקת האב, עובר הליך של ניכור הורי מצב האב ומשפחתו המורחבת.

 

ביהמ"ש קובע, כי ניכור הורי במסגרת המגזר הערבי בדרך כלל חמור יותר, עת נלווים אליו מאפיינים נוספים של ניכור פתוגני והיעדר נפרדות בין הורים לילדים. ניכור זה לשיטת ביהמ"ש, חייב להיחשב כהתעללות ופגיעה פסיכולוגית בילדים ומהווה אף כעילה לנזקקות לפי חוק הנוער (טיפול והשגחה). 

 

כן קובע ביהמ"ש, כי ייתכן בהחלט שבמסגרת ההגנה שיש להעניק לקטין, יש להוציאו מחיק ההורה האחד והעברתו להורה האחר לתקופת ההגנה הזמנית – אין המדובר בשינוי משמורת, אלא על מהלך חירום, הגנתי, הכרחי הנועד לשמירה על שלומו של ילד ולמניעת גרימת נזקים נפשיים או פיסיים לגופו ו/או לנפשו. 

 

לגופו של עניין, קבע ביהמ"ש, כי לא רק שאין להוציא את הקטינות מחיק האם, אלא כל המתנה ושהות נוספת בהותרת הבן במשמורת האב, תסב לו נזק פסיכולוגי מתמשך, ועל כן, יש להוציאו ממשמורת המבקש והעברתו לחיק אמו למשך 3 חודשים.   

 

משרדנו מתמחה בעניינים הקשורים לדיני המשפחה, ביטוח לאומי, ביטוח, נזיקין ועבודה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג אף בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

                                                                                                                       דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן