האם רשאית אם גרושה להעתיק את סביבת מגורי בנה הקטין?

מאת:

המדובר בסכסוך בין שני בני זוג, להם בן משותף. בהסכם הגירושין שנחתם בין השניים נקבע שהקטין יישאר במשמורת של האם, תוך מתן אפשרות לאב לקיים ביקורים מוסדרים בתיאום. בבקשה שהגישה האם אל ביהמ"ש לענייני משפחה (תלה"מ 39625-06-17), עתרה היא לעזוב את סביבת מגוריה ולעבור לגור במושב מרוחק בו גרים הוריה.

האב כמובן התנגד לבקשה, וטען כי מעבר שכזה ייפגע לא רק בזכותו לפגוש את בנו, אלא אף בחינוכו של הבן, שלומד בבית ספר המצוי במקום מגוריו הנוכחי.

ביהמ"ש דחה את בקשת האם, וקבע כי לא שוכנע כי יש בשינוי המצב הקיים, כדי לחזק את טובת הקטין. טענת האם, לפיה האב יוכל לשמור על קשר עם בנו באמצעות מפגשים חודשיים בקניון, נדחתה גם היא ע"י ביהמ"ש, שכן קיום מפגשים בקניון במקום בסביבת מגוריו הטבעית של הקטין, בסמוך לעולמו החברתי, תוביל לפגיעה בו וביחסים שבינו ובין אביו.

כן ציין ביהמ"ש, כי אין הגיון לטלטל את הקטין להתחלה חדשה ולמגורים במקום חדש, רק על מנת לאפשר לו קרבה לסבים ולדודים מצד אימו. זכותו של הקטין לקשר נגיש וזמין עם שני הוריו היא זכות בסיסית הגוברת על רצון האם במקרה דנן.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

                                               דוד סער, עו"ד לענייני משפחה 

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן