קיזוז חשבונות מחיוב המזונות, האמנם?

מאת:

ב"ה 19 אוק' 2015

המדובר בערעור שהגיש אב, אשר חוייב ע"י בית משפט השלום בתשלום מזונות חודשיים לגרושתו ולילדיו. טענת האב הייתה כי על ביהמ"ש היה לקבל את בקשתו לקזז מתשלום המזונות החודשיים שנקבעו, את חשבונות החשמל, הארנונה, ועד הבית ודמי הניהול בגין הדירה בה מתגוררים הקטינים יחד עם גרושתו.

בקשתו החריגה של האב נבעה כנגזרת מכך, שהגרושה ניצלה את העובדה כי הדירה, בה הינה מתגוררת עם הקטינים, רשומה על שם האב, ומשכך בחרה שלא לשלם או לאחר בתשלום החשבונות השוטפים, דבר שהוביל להתראות חדשות לבקרים, שהגיעו ישירות לאב, אודות הליכי גבייה ומשפט שיינקטו כנגדו, באם לא יסדיר את התשלומים השונים, הקשורים לדירה הרשומה על שמו.

המשיבה מנגד, טענה כי לפי 'הילכת שוחט' המפורסמת, אין מדרכו של ביהמ"ש להתערב בקביעת שיעור המזונות, הנתונה להערכתו ולשיקול דעתו של ביהמ"ש שפסק בעניינם, פרט למקרים שבהם ניתנה הפסיקה על יסוד שיקולים מופרכים והתעלמות משיקולים הכרחיים.

בימה"ש המחוזי דחה טענה זו של המשיבה, תוך שהינו יוצר אבחנה בין הילכת שוחט הנ"ל ובין נסיבות מקרה דנן, וקובע כי הילכת שוחט אינה חלה בענייננו.

לאור דחיית טענת המשיבה, קבע ביהמ"ש המחוזי כי האב יוכל לקזז מחיוב המזונות סך של מחצית מכל תשלום שעניינו ארנונה, חשמל וכו', החל מיום הגשת התביעה ועד כל החלטה אחרת שתינתן בעניין המזונות.

לפגישת ייעוץ בענייני משפחה, צור קשר עם משרדנו עוד היום.

רמש (ת"א) 1661-02-15

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן