מזונות זמניים לגבר ידוע בציבור

מאת:

כבוד השופטת שלי איזנברג מבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, חייבה במסגרת התיק תמ"ש 12818-08-11, אישה אלמנה, בתשלום מזונות זמניים חודשיים בסך 2,000 ₪ לחודש, לגבר שהתגורר אצלה במשך כחמש עשרה שנים, כידוע בציבור שלה, זאת בנימוק, כי מדובר בבני זוג שזוהי מערכת יחסים שנייה בחייהם, הם חיו יחדיו מזה 15 שנים, בדירתה של האישה וכי לבן הזוג אין דירה משלו והוא עודנו חולק מגורים משותפים עמה, משמע פרידת הצדדים טרם מומשה. העובדה שהגבר מובטל מעבודה, מחוסר הכנסות, שקוע בחובות וסמוך על שולחנה של האישה, מתגורר בביתה ומתקיים מהכנסותיה – כל אלה, הצדיקו לדעת כבוד השופטת שלי איזנברג, חיובה של האישה במזונות זמניים של בן זוגה.

כבוד השופטת איזנברג, הדגישה כי " העקרונות שנפסקו, חלים באופן הדדי על שני בני זוג, כאשר שיקולי הגינות והגנה על הצד החלש בהתקיים פער כלכלי ביניהם, כמו גם עקרונות שוויון, הם שיצדיקו פסיקת מזונות…..".

עוד קבעה כבוד השופטת איזנברג, כי פסיקת מזונות במקרים כאמור אינה תלוית מגדר. יש ופער הכוחות יהא לטובת הגבר, יש שתהא לטובת האישה ויש שיתקיים בין בני זוג חד מיניים. בית המשפט יבחן את דפוס היחסים הספציפיים שלפניו: מידת התלות ההדדית, ההסתמכות על המשך קיומה של מערכת היחסים, את מימד הזמן, הולדת ילדים וכיוצ"ב ובהתאם יקבע האם יש מקום לחיוב במזונות, גדר החיוב ומשכו.

בסופו של יום, כאמור, חויבה האישה בתשלום מזונות זמניים לידוע בציבור שלה.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן