עורך דין משפחה

תחום דיני המשפחה הינו תחום רחב ומקיף הטומן בחובו נושאים רבים הקשורים למשפחה. מטבע הדברים, תחום דיני המשפחה מתמקד בסכסוכים בין בני זוג בדרך לגירושים ובפירוק התא המשפחתי, אשר מלווים לעיתים רבות באמוציות ובמאבקים עיקשים וממושכים בין בני הזוג, כאשר כל צד מנסה לעשות כל שלאל ידו על מנת להתיש ולסחוט את המקסימום מבן זוגו. המאבק הופך לקשה וכואב יותר כאשר ברוב המקרים מעורבים גם ילדיהם של בני הזוג, והמאבק מתמקד בין היתר בקבלת משמורת עליהם.

עורך דין דיני משפחה

לדאבוננו הרב, גירושים הפכו לדבר מקובל בימינו, ולעיתים הם מתרחשים זמן קצר אחרי החתונה. זוגות רבים מחליטים להתגרש זמן קצר לאחר שהספיקו לחוות את חיי הנישואין. על פי הסטטיסטיקה, כמעט כל זוג שלישי כיום מתגרש, תופעה הבולטת יותר ויותר בשנים האחרונות.

תחום דיני המשפחה הינו תחום מורכב בעיקר בשל העובדה כי תחום זה נדון בשתי מערכות שיפוטיות - בבית הדין הרבני ובבית משפט לענייני משפחה.

לבית הדין הרבני קיימת סמכות ייחודית ובלעדית לדון בנושא נישואין וגירושין. בכל המחלוקות האחרות קיימת לשתי המערכות השיפוטיות סמכות מקבילה לדון בכל התביעות הנלוות אל הליך הגירושין, כגון: משמורת ילדים, מזונות, חלוקת רכוש וכיו"ב.

בית המשפט לענייני משפחה דן בנושאי המשפחה בהתאם לחוקים ולפסיקה המושתתים על עקרונות חילוניים, ואילו בית הדין הרבני דן בנושאי המשפחה בהתאם לחוק העברי הדתי.
בשל הבדלי הגישה הקיימים בין שתי מערכות המשפט, קיימת חשיבות מכרעת בנוגע למקום הגשת התביעה. ישנם מקרים בהם תהיה עדיפות להגשת התביעה בבית הדין הרבני, ואילו ישנם מקרים אחרים בהם תהיה עדיפות להגיש את התביעה דווקא בבית משפט לענייני משפחה.

ההחלטה על בחירת עורך דין מקצועי ואיכותי בדיני משפחה הינה החלטה חשובה ביותר שיכולה להשליך על תוצאות ההליך כולו. החלטה זו חשובה שבעתיים כאשר עסקינן בפירוק התא המשפחתי אשר קובע את עתידם של בני הזוג ואף את עתיד ילדיהם. לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה בדיני משפחה לפני נקיטת תהליכים וביצוע פעולות השונות.

נדבך חשוב שיש לקחת בחשבון בתחום זה הוא מרוץ אחרי הזמן, שכן בשל מירוץ הסמכויות הקיים בתחום זה, קיימת חשיבות מכרעת למקום הגשת התביעה שאינה בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני, שכן קיימים מקרים בהם תהיה עדיפות להגשת התביעה בערכאה האזרחית ובמקרים אחרים תהיה עדיפות להגישה בערכאה הדתית. לכן מומלץ מאוד להזדרז ולהגיש את התביעה מהר ככל האפשר בערכאה המתאימה.

בחנו את האפשרות לפתרון המצב המשפחתי באופן הטוב ביותר. קבלו מידע אשר יסייע לכם לבחון את האפשרות לסיום הסכסוך המשפחתי באופן הטוב ביותר.
ניתנת לכם בזאת הזדמנות מיוחדת לקבל ייעוץ מקצועי ע"י עורך דין דיני משפחה מקצועי בנושאי מזונות, משמורת ילדים, חלוקת רכוש, ירושה וצוואות באופן שתקבלו את הפתרון המיטבי.

עורך דין דוד סער וצוות משרדו מעניקים ללקוחותיהם שירות אישי וטיפול נאמן, תוך התמצאות בפסיקה ובחקיקה הענפות הקיימות בדיני משפחה, הן בבתי המשפט האזרחיים והן בבתי הדין הרבניים. הידע והניסיון שצבר צוות המשרד בתחום דיני המשפחה משרת במסירות ועל הצד הטוב ביותר את לקוחותיו.

עיקר הנושאים בהם מטפלים עורכי הדין במשרדנו בתחום דיני המשפחה:

  1. גירושין
  2. ירושה וצוואות
  3. מזונות ילדים
  4. תביעות נזיקין בין בני זוג
  5. הוצאת צו הגנה

להתייעצות עם עורך דין דיני משפחה מטעם משרדנו, השאירו לנו פניה באתר או צרו עמנו קשר טלפוני.

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן