שימוש במצלמות אבטחה מצד המעסיק כלפי עובדיו

מאת:

האם מעסיק רשאי לעשות שימוש במצלמות אבטחה לצורך הוכחת טענות אודות דיווחי שקר מצד העובד בנוגע לשעות עבודתו?  זו השאלה שעמדה בפתח בית הדין האזורי לעבודה (סע"ש 45564-12-17). תובענה שהגישה עובדת כנגד חברת תעופה ידועה, שעסקה בתנאי שכרה.

הנתבעת טענה להגנתה, כי התובעת פיתחה שיטה, באמצעותה מדווחת היא על נוכחות מלאה בעבודה, מבלי להגיע בפועל לעבודה, בין באמצעות דיווחים דרך האינטרנט ובין באמצעות הגעה למקום העבודה – החתמת כרטיס – וחזרה הביתה. לשם הוכחת טענות הגנה אלה, ביקשה הנתבעת להשתמש במערכת מצלמות האבטחה הפרוסות בנמל התעופה בן גוריון.

התובעת מנגד, התנגדה נחרצות לבקשתה זו של מעסיקתה, וטענה כי המדובר בסעד הפוגע בפרטיותה, זאת בניגוד לחוק הגנת הפרטיות ולכן יש לפסול את הראיה ולא לאפשר לנתבעת לעשות בה שימוש.

ביה"ד האזורי, דחתה את טענת העובדת, בנימוק כי הצילומים נעשו ברשות הרבים, במהלכם ניתן לראות את העובדת נכנסת לבניין, מחתימה כרטיס נוכחות ויוצאת מהבניין. צילומים שכאלה, אינם מציגים מידע אישי ופרטי של התובעת, וממילא אין בהם כדי להוות פגיעה בפרטיותה.

כן ציין ביה"ד, כי אל מול אינטרס ההגנה על הפרטיות, ניצב אינטרס לגיטימי אחר, של גילוי האמת במקרה של מעשה פלילי המצדיק פגיעה בפרטיות.

בקשת הנתבעת בסופו של דבר התקבלה, והתובעת חוייבה בהוצאות משפט בסך של 10,000 ₪. 

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה, ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.  

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן