פיטורים חסרי תום לב – רגע לפני הפרישה

מאת:

המדובר בשתי תביעות של עובדים פועלי ייצור, כנגד חברת צינורות גדולה, בעילה של בין היתר: פיטורים שלא כדין ואפלייה מחמת גיל. שני העובדים בני 64-65 לחייהם פוטרו ממקום עבודתם, לאחר ותק עבודה של כ- 10 שנים כל אחד. הנתבעת טענה מנגד, כי פיטורי העובדים נעשו בשל עבירות משמעת חמורות של השניים (סע"ש 29493-06-16).

ביה"ד האזורי לעבודה קבע, כי יש לקבל את התביעה בחלקה, שכן עבירות המשמעת הנטענות ע"י המעסיק כלל לא הוכחו וחמור יותר, לא הוצגה ראייה כלשהי כי לאורך השנים קיימה הנתבעת שיחת אזהרה עם התובעים.

ביה"ד קבע כי הפיטורים נעשו שלא כדין, ראשית בכל של נסיבות הפיטורים, שנעשו כשנתיים וחצי טרם הגיעם של העובדים לגיל פרישה, ושנית בשל האופן בו נעשו הפיטורים, קרי עריכת שימוע ידוע מראש, כאשר ההחלטה על הפיטורים נפלה עוד מבעוד מועד והשימוע היה שימוע פורמאלי בלבד.

לאור העובדה כי העובדים הינם אנשים מבוגרים יחסית הנמצאים בסמוך לגיל הפרישה, כאמור לעיל, ושילובם בשוק העבודה הינו קשה עד בלתי אפשרי, קבע ביה"ד כי נוסף על הפיצוי בסך משכורת אחת בגין הפיטורים שלא כדין, יהיו השניים זכאים אף לפיצוי נוסף בגין הפסדי השתכרות, בסך כולל של כ- 50,000 ₪ לשניהם גם יחד. 

כן קבע ביה"ד כי יש לפצות את התובעים בסך נוסף של 45,000 ₪ בגין עוגמת הנפש שהסבה הנתבעת לתובעים בדרך התנהלותה הפסולה.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן