לשון הרע מצד מעסיק כלפי עובדת

מאת:

המדובר בתביעת לשון הרע שהגיש מורה למתמטיקה בבית ספר בדרום הארץ. לאורך השנים היחסים בין התובעת ובין הממונה עליה התאפיינו בחוסר אמון הדדי. במהלך שיחת הבהרה שנערכה בין הניצים בנוכחות מפקח מטעם משרד החינוך, החל הממונה משחרר את חרצובות לשונו, עת הטיח באוזני המפקח ובפני התובעת, עלבונות והאשמות חמורות, שיש בהן כדי להשפיל ולהקניט את העובדת עד עפר.

כך למשל ציין הממונה בפני המפקח, כי המדובר בעובדת ערמומית שמאחרת לשיעורים, שאין לה בעיה להרוס את המערכת בשביל עצמה, וכי מדובר בגברת שקרנית.

במסגרת תביעת לשון הרע שהגישה העובדת כנגד מעסיקה (סע"ש 7150-05-14) בפני בית הדין האזורי לעבודה, עתרה העובדת לפיצוי בסך של 100,000 ₪.

ביה"ד קבע אמנם, כי אכן יש בביטויים המשפילים והחריפים שנאמרו משום לשון הרע, הגם שנאמרו במסגרת פגישת עבודה שנועדה ללבן את היחסים בין הצדדים.

ביה"ד דחה את טענת ההגנה של הנתבע, לפיו דבריו חוסים תחת הגנת האמת ("אמת דיברתי"), עת קבע כי לא הצליח להוכיח הגנה זו.

עם זאת, באשר לגובה הפיצוי לו זכאית התובעת, קבע ביה"ד כי יש להסתפק בסך הצנוע של 5,000 ₪ בלבד, זאת משום העובדה כי, האמירות החמורות נאמרו במסגרת פגישה סגורה ותוך סערת רוחות.    

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.   

 

דוד סער, עו"ד

 

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן