איסור תשלום שכר עבודה במזומן ופיצויי פיטורים במקרה של חילופי קבלנים

מאת:

בתחילת שנת 2019 נכנס לתוקף חוק צמצום השימוש במזומן, שנועד לצמצמם את תופעת "השוק השחור" בישראל, ולהיאבק בהעלמות מס והלבנת הון. בהתאם לסעיף 2 (ז) לחוק, לא ייתן אדם ולא יקבל תשלום במזומן כשכר עבודה, כתרומה או כהלוואה, ככל שהסכום עולה על סך של 11,000 ₪.

יבוא המעיין ויאמר, הכיצד ייתכן הדבר, הרי בהתאם לסעיף 2(א) לחוק הגנת השכר, קיימת אפשרות לשלם זכר עבודה במזומן!

התשובה נמצאת בחוק החדש (חוק צמצום השימוש במזומן), אשר מסייג את האפשרות הקבועה בחוק הגנת השכר, וקובע כי התשלום שבחוק הגנת השכר, אין בו כדי לגרוע מהאיסורים הקבועים בחוק זה.

תיקון חדש בחקיקה, נכנס לתוקף בחוק פיצוי פיטורים, ולפיו במקרה שהגיעה לסיומה התקשרות בין קבלן המעניק שירותי כוח אדם ובין מזמין השירות, בזמן שעובד הקבלן עבר להיות מועסק ע"י קבלן אחר, יהא זכאי העובד לפיצויי פיטורים מהקבלן שההתקשרות עמו הסתיימה כאילו פוטר, זאת הגם אם הציע הקבלן העוזב לעובד מקום עבודה חלופי והעובד מצידו השיב כי ברצונו להישאר באותו מקום עבודה תחת הקבלן החדש.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו להתייעצות עם עורך דין דיני עבודה מומחה, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן