היעדרות עובד לצורך טיפולי פוריות

מאת:

בחודש 1/2019 פורסם תיקון לחוק עבודת נשים, הקובע כי היעדרותם של עובד או עובדת לצורך טיפולי פוריות, תהיה על חשבון ימי המחלה הצבורים להם, וזאת גם אם נעדרו חלקי ימים, שלא תעלה על 40 שעות היעדרות בשנה לעובד במשרה מלאה.

כן נקבע בתיקון לחוק, כי למרות הוראות חוק דמי מחלה, היעדרות בשל טיפולי פוריות, תזכה את העובד או העובדת בתשלום דמי מחלה החל מהשעה הראשונה להיעדרות ולא החל מהיום השני להיעדרות ובשיעור של 50%, כפי שמצוי במקרים רגילים של היעדרות בשל מחלה.

כאן המקום לציין, כי עובדת בהיריון, זכאית להיעדר ממקום עבודתה ללא ניכוי משכרה וללא ניכוי ימי המחלה הצבורים לה, במשך לכל היותר 40 שעות בתקופת ההיריון. כן יושם אל לב, כי התיקון בחוק מתייחס הן לגברים והן לנשים.

משרדנו עוסק ומתמחה בעניינים הקשורים בעיקר לדיני ביטוח לאומי, דיני ביטוח, דיני נזיקין, דיני עבודה ודיני משפחה. משרדנו מעניק ליווי וייצוג גם בבתי הדין הרבניים ולרבות בבתי הדין לענייני ממונות וכן בוועדות רפואיות של ביטוח לאומי ומס הכנסה. משרדנו נחל הצלחות לא מבוטלות בתחומים השונים, לרבות תקדימים מעניינים. ככל שהינך חושש כי נפגעו זכויותיך, גש עוד היום למשרדנו, ונשתדל ב"ה לסייע לך.

דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

    ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור

    דילוג לתוכן