רמסו זכויותיו של עובד זר ויפצו אותו ב- 223,951 ₪!

מאת:

29.8.13

בשנת 2007 החל עובד זר, אזרח נפאל, לעבוד כחקלאי אצל הנתבעים- חברת רגולסקי ובניו. לאחר כ- 4 שנות עבודה, פוטר העובד מבלי ששולמו לו פיצויי פיטורים. העובד פנה לביה"ד לעבודה בבאר שבע והגיש תביעה כנגד מקום עבודתו, תביעה לקבלת דמי פיצויי פיטורים, פיטורין שלא כדין, ושאר זכויות מעבודה.

לטענת העובד, הוא נפגע בגבו, בתאונת דרכים אשר ארעה במסגרת העבודה. בקשותיו לטיפול רפואי נדחו במשך זמן רב והוא המשיך לעבוד, אך לאור מצבו, ירדה תפוקת עבודתו. לאור האמור, הודיעו לו הנתבעים, כי עליו לחזור לנפאל, בכדי שהם יוכלו להביא עובד אחר תחתיו, היות והוא אינו מספק את התמורה… בנוסף טען העובד, כי לא נמסרו לו תלושי השכר, לא שולם לו שכר המינימום הקבוע בחוק, לא שולמו לו שעות נוספות ושאר זכויות סוציאליות.

זכויות עובדים זרים

הנתבעים טענו לדחיית התביעה בנימוק כי הם שילמו לתובע את כל זכויותיו ויתרה מכך, התובע לא פוטר מעולם, התובע עזב מרצונו שלו, ללא הודעה מוקדמת ובכך גרם להם לנזקים בסך של 50,000 ₪. מעבר לכך, טענו הנתבעים כי התובע הועסק בשעות רגילות ולא עבד שעות נוספות ובכלל, שולמו לתובע כל זכויותיו.

לאחר ששמע ביה"ד את טענות הצדדים והעדויות ולאחר שבחן את חומר הראיות, קיבל את תביעתו של העובד וקבע כדלקמן:

עדותו של התובע הייתה אמינה ולא נסתרה. הנתבעים לא פירטו מדוע בחר התובע, לפתע פתאום, לעזוב ולא העידו את מי שלכאורה, פיטר אותו. הימנעות מעדות זו, פועלת לחובתם. כמו כן, מבחינת חומר הראיות עולה, כי תלושי השכר שהגישו הנתבעים אינם משקפים נאמנה את שעות העבודה של העובד. מעבר לכך שהם סותרים את רישומו של התובע בזמן אמת, הם אינם הגיוניים. בכל התלושים צוין כי התובע עבד פחות מ- 8 שעות ותמיד אלו שעות עגולות… בית הדין קבע בזו הלשון: "אנו סבורים כי בדוחות הנוכחות ואף בתלושי השכר שהוגשו ע"י הנתבעים, בוצעו התאמות ועריכה, וזאת על מנת לשרת את האינטרס המשפטי של הנתבעים כדי להכשיר את מעשיהם".

 

נפסק כי בידוי ראיות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הינו דבר חמור ביותר, ומעבר לכך, תביעתו של התובע הוכחה, זכויותיו מעבודה נפגעו, והוא עבד הרבה מעבר לשעות אשר שולמו לו.

לסיכום, בית הדין קיבל את תביעת התובע ופסק לתובע סך של 223,951 ₪!

ס"ע (עבודה- ב"ש) 32156-10-11 LAMA DAWA נ' רגולסקי ואח'

ד"ר דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור