מהו קנס מנהלי בגין העסקת עובדים זרים שלא כדין?

מאת:

חרף מאמצי הרשויות, בתי עסק רבים, ובעיקר מסעדות, מפעלים ומושבים, ממשיכים להעסיק עובדים זרים. בכדי להלחם בתופעה זו מטילה המדינה קנס מנהלי על בתי עסק שמעסיקים עובדים זרים שלא כדין, ובתנאים שאינם הולמים.

מהי תכלית הקנס? שאלה זו נדונה בעפא (ארצי) 52388-05-10 רומירון בע"מ נ' מדינת ישראל – משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, פורסם בנבו (2011).

ניתן להטיל קנס בגין העסקת עובדים זרים שלא כדין מכוח סעיף 1(א) לחוק העבירות המנהליות, התשמ"ו – 1985 וכן מכוח תקנות העבירות המנהליות (קנס מנהלי – העסקת עובדים זרים שלא כדין), התשנ"ב – 1992).

חוק העבירות המנהליות מאפשר הטלת קנס בגין עבירות ש"כולם מבצעים" בכדי לא ליצור עומס על מערכת האכיפה ובכדי לא להכתים את העבריינים הקלים (בג"צ 2126/99 דה הס נ. עיריית תל אביב יפו, פ"ד נד(1) 468 (2000), תוך הבטחת הליך מהיר ויעיל, בסמוך לביצוע העבירה. החוק קובע דרכים פרוצדורליות מדוקדקות להטלת קנס.

בעל העסק רשאי להגיש בתוך 30 יום הודעה ולפיה ברצונו לערער על הקנס או להשפט, מה שלא מבטל את הקנס. הפסיקה הדגישה את חשיבות העמידה בלוח הזמנים וערעור או הגשת בקשה להשפט במוע, אולם, אם הבקשה הוגשה לאחר המועד, יכול התובע המוסמך לאפשר שמיעתה "בשל סיבות שלא היו תלויות במבקש ושמנעו ממנו להגישה במועד והיא הוגשה מיד לאחר שהוסרה המניעה".

עצם משלוח מכתב רשום עם אישור מסירה יוצר חזקה בדבר המצאתה כדין של ההודעה, אלא אם עמד הנמען בנטל והוכיח שלא קיבל את ההודעה "מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלם". ההלכה הפסוקה קבעה, כי עצם העובדה שההודעה חזרה בציון "לא נדרש" אינה מספקת כדי להפריך את חזקת ההמצאה, שכן אין להתעלם ולעצום עיניים (עפ"א 44/06 שלום בוסקילה – מדינת ישראל, מיום 14.5.07).

בעל עסק אשר קיבל קנס מנהלי, מכוח עבירה על דיני העבודה, מוטב אם יפנה לעורך דין דיני עבודה לצורך הגשת ערעור או השגה על הקנס, ואם איחר את המועד, אין זה סוף פסוק והוא יכול לבקש, בנסיבות מיוחדות אשר תוארו בפסיקה, בקשה להארכת מועד, אולם מומלץ לעשות זאת בעזרתו של עורך דין דיני עבודה.

ד"ר דוד סער, עו"ד

מה הסיכוי של התביעה שלי?
השלימו את 3 השלבים בטופס ליחצו על הזמן שיחת הערכה ונחזור בהקדם!

ממלאים את הפרטים ולוחצים על הכפתור